26 квітня 1986 року почався відлік Чорнобильської аварії. У 2024 році минає 38 років з дня найстрашнішої за наслідками катастрофи минулого тисячоліття. Чотири букви – ЧАЕС – стали символом трагедії, яка доторкнулася до мільйонів людей, накрила їх крилом безжалісної радіації, перетворюючи свої жертви в безпомічних людей. Вона вразила весь світ, приголомшила людей страшним розмахом незвіданої раніше біди, трагічні наслідки якої відчуватиме ще не одне покоління.
24.04.2024р. Мінькова Н.П. організувала екскурсію для студентів в Рівненську обласну бібліотеку для огляду книжкової виставки «Чорнобиль – німий докір минулого та болюча пересторога майбутнього», присвячена 38-й річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Також студенти мали можливість взяти участь в діловій зустрічі на тему «Наслідки аварії на Чорнобильській АЕС – сьогодні».
Спікерами заходу були:
Ірина Худоба – головний спеціаліст Департаменту екології та природних ресурсів Рівненської ОДА.
Дмитро Полюхович – завідувач лабораторії радіологічних досліджень та інших фізичних факторів Державної установи Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.
Володимир Кузнецов – лікар з радіологічної гігієни лабораторії радіологічних досліджень та інших фізичних факторів Державної установи Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.
Микола Гайбонюк – ліквідатор наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
В ході зустрічі студенти разом зі спікерами мали можливість обговорити наслідки трагедії зокрема на Рівненщині: зокрема про забруднення землі, водних ресурсів, повітря та про відгук трагедії сьогодні – через 38 років після аварії. Цього року 26 квітня, минає 38 років з часу Чорнобильської катастрофи. український народ згадує тих, хто ціною власного здоров’я і життя, протистояв страшному лиху. Серед усіх трагедій, яких зазнало людство на планеті, аварія на Чорнобильській атомній електростанції не має аналогів за масштабами забруднення довкілля та негативного впливу на здоров’я людей.
Пам’ять… Саме вона є рушієм еволюційного поступу в майбутнє й оберегом найвищих загальнолюдських цінностей. І якщо весь народ пам’ятатиме свою історію, він заслуговує на повагу, він вартий того, щоб дивитися у майбутнє.