На сьогодні у світі залишається критичною проблема насильства і, зокрема, булінгу – цькування та проявів агресії до особистості з метою її принизити. Сотні мільйонів дітей та молодих людей у кожному куточку планети страждають від їх проявів з боку інших людей – сторонніх і навіть рідних.
18 квітня 2024 року для студентів гуртожитку № 1 відбулася інформаційна бесіда «Булінг – ознака слабкого!» з метою профілактики «булінгу», популяризації ненасильницької моделі поведінки в студентському середовищі.
Олена Василівна спільно з вихователем Ларисою Корніївною надали змістовну інформацію про суть і поняття «булінгу», роз’яснили форми та види булінгу, а також акцентували особливу увагу на формуванні поваги, толерантного ставлення у взаєминах. А студенти активно взяли участь: відповідали на питання, обговорювали причини і форми знущань, вчилися аналізувати психологічні портрети «булера» та «жертв булінгу».
Булінг – це свідоме цькування іншої особи. Якщо точніше – певні свідомі дії, які знаходять свій прояв у психологічному, фізичному, сексуальному, економічному знущанні (насильстві) щодо іншої особи (малолітньої, неповнолітньої, педагога), а також можуть заподіяти шкоду здоров’ю та психіці потерпілого.
Зазвичай об’єктом знущань (жертвою) булінґу вибирають тих, у кого є дещо відмінне від однолітків. Відмінність може бути будь-якою: особливості зовнішності; манера спілкування, поведінки; незвичайне захоплення; соціальний статус, національність, релігійна належність. Найчастіше жертвами булінґу стають діти, які мають:
Як впоратися з ситуацією самостійно