Нещодавно в Україні відзначалися державні свята – День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом. Ці свята присвячені важливій історичній події – закінченню Другої світової війни в Європі.
Як відомо, однією із трагічних сторінок Другої світової війни є Голокост ‑ переслідування і масове знищення євреїв, яке, зокрема, відбувалося і на території України під час німецько-нацистської окупації.
В цей час чимало українців, ризикуючи власним життям, рятували євреїв від знищення. Допомога євреям в окупованій Україні найчастіше каралася смертю самого рятівника і його сім І, як символ вдячності, єврейський народ ініціював почесне звання «Праведник народів світу», яке надається людям, котрі ризикували власним життям заради порятунку євреїв у період Голокосту.
14 травня 2021 року вперше відзначатиметься День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.
З цієї нагоди заступник директора з виховної роботи Кравчук О.М. на зустріч зі студентами коледжу запросив директора ГО Центр студій політики пам’яті та публічної історії «Мнемоніка», доктора політичних наук, професора Максима Гона та кандидата історичних наук, доцента Наталію Івчик.
На зустрічі зі вступним словом, до всіх присутніх, звернулася викладач історії України Пальчевська Олена.
В рамках проведеного заходу присутні поглибили знання про події Голокосту та трагічну долю єврейського населення Рівненщини в роки Другої світової війни. Також студенти мали можливість переглянути відеофільм «Повстання приречених» відзнятий у 2021 р., що реконструює історію повстання у Тучинському гетто. Сюжет фільму розкриває перший організований опір жертв Голокосту на теренах України.