03.10.2024р. в читальній залі коледжу класний керівник Віктор Римаришин з активом групи Т-31 та працівниками бібліотеки провели відкриту виховну годину «ТОП патріотичних пісень від виконавців з Рівненщини».
Можливо, хтось, вважає, що війна – не час для пісень. Але, насправді, часто саме пісні піднімають бойовий дух, надихають, підбадьорюють, допомагають впоратися з емоціями в найскрутніші часи. Українці – одна із найспівочіших націй у світі, тож не дивно, що наші виконавці та музиканти не лише пішли боронити країну зі зброєю в руках, а й отримали новий поштовх для творчості.
Пісня – то наш генетичний код. Піснею наші предки рятувалися в найскладніші часи. Від початку російсько-української війни виконавці з Рівненщини створили чимало зворушливих, патріотичних пісень, які додають віри та сил. Серед них низка патріотичних синглів співачки-волонтерки Христини Панасюк, пісня-присвята своєму загиблому на війні другу-герою від репера зі Здолбунова Skofka, пісню “Молодий козак” написана рівнянином Ілльою Кубаєм, яка стала трендовою в Тік-Тоці та інші виконавців.
Студенти Юрій Гетманчук, Максим Гусік, Олександр Рищук, Микола Мариніч, Андрій Вочаковський, Юрій Баланчук ознайомили присутніх студентів з унікальними надбаннями митців-сучасників наших земляків. Ми живемо в час, коли з’являються нові зірки, молоді таланти які дивують своїми життєвими історіями, долею, своєю творчістю, цікаві саме студентській аудиторії.
Було продемонстровано цікаву, пізнавальну фото і відео презентацію співаків з Рівненщини: Христини Панасюк, репера зі Здолбунова Skofka, Іллі Кубай, Etnira, Gayara, Domiy.
— українська співачка, музикантка, автор і виконавець власних пісень.
Народилася в с. Вербень, Дубнівського району.
Навчалася в Київській муніципальній академії музики імені Рейнгольда Глієра.
Дебютувала у 2020 році з переспівом пісні «Обійми» гурту «Океан Ельзи». Згодом почала писати авторські пісні.
За кілька місяців її кліп на пісню «Нагадай» переглянули більше 12 мільйонів користувачів. Тривалий час він посідав 1 місце в Топ-100 музичних відео YouTube; 5 місце в топ-100 Apple Music в Україні; 2 місце в топ-10 на Люкс ФМ.
Її пісні:«Нагадай», «Тепло так», «На порозі» та інші, вже встигли стати хітами та тривалий час залишаються в трендах YouTube, а також на них вже знято тисячі відео в TikTok!
У ніжний та ліричний голос DOMIY не можливо не закохатися, адже він закарбовується в серці з перших нот!
Музична композиція «Незалежна душа» показує Україну, як силу, якої не має жодна країна світу. Герої, справжні люди, які живуть не у фільмах, а у звичайних людях.
ETNIRA (Етніра) – це ім’я, що відображає нову сторінку в творчості співачки та автора пісень Вікторії Балабушко, яка на час війни переїхала в Польщу, презентувала відеоролик на свою композицію «Незламна».
Etnira, вона ж Вікторія Балабушко, розповідає, що пісню написала ще на початку повномасштабної війни в Україні. 6 березня вона із сестрою та її маленькою дитиною виїхали до Польщі.
В основу відеоролика до композиції Незламна лягли дитячі малюнки.
“Це малюнки діток з різних шкіл, інклюзивних закладів, з різних організацій, шкіл малювання. Я вирішила, що це буде найкращим кліпом, оскільки малюнки сповна можуть передати емоційний стан і дітей, і дорослих, і те, наскільки кожен українець переживає цю війну та любить Україну, свій дім”, — розповідає Etnira.
В її доробку є ще ряд пісень: «Солов’їне», « Моя Україна», «Для тебе», «Не буде» та ін.
“Пишаюсь тим, що я українка, народилась на заході нашої країни, що я з Рівного, бо таких людей, як в нас, насправді, дуже мало: незламних, віруючих, які шанують українські традиції та звичаї”, — підсумувала Etnira.
Gayara (Гаяра) (справжнє ім’я Олена Ковальчук) – нова артистка нової української музики в українському шоу-бізнесі. Виконавиця власних пісень, засновниця вокальної академії «Art Mus», вокальний тренер та автор пісень. Про те, як змінилось життя співачки з початком війни, про благодійні концерти та написання пісень читайте у нашому інтерв’ю.
– Я завжди писала українські пісні і саме пісні патріотичного характеру. Я ніби ментально відчувала, що це є необхідним – розвивати українську музику. Перша пісня, яку я написала, це була «Єдина Україна». Саме на другий день, після того, як росія вдерлася на територію України (окупувала Крим), я написала пісню буквально на одному диханні. В той час написання пісень було більш хобі, а зараз музика – це життєва необхідність, якою я можу спілкуватися з українцями. Писати українською для мене природно. Я народилася в західній Україні, так що з дитинства чула і співала українських народних пісень.
Під час повномасштабної фази російсько-української війни співачка з Рівного Gayara записала та випустила не одну композицію, навіяну емоціями, пережитими під час війни.
Однією з них стала пісня «Що є Україна?». Це пісня про сміливих, вільних та незалежних людей, якими є українці. Пісня про боротьбу та незламність нашого народу.
Ще однією композицію Олени Ковальчук, створеною під час війни, стала пісня під назвою «Біль війни». В пісні артистки йдеться про знущання та звірства, які вчинили російські окупанти над українськими жінками та дітьми під час війни. Gayara зізнавалася, що текст пісні писати було важко, адже рядки були навіяні побаченими жахливими кадрами із Гостомеля, Бучі та Ірпеня.
Рівненська співачка також зняла кліп на композицію «Біль війни». Сценарій відеокліпу вона повністю придумала сама. «Біль війни» – став таким собі міні-фільмом про обличчя війни в Україні.
Війна стала страшним випробуванням для кожного українця та українки, принесла багато горя, страждань, втрат та руйнувань. Для багатьох ліками від стресу, депресії, апатії ставала музика, адже вона здатна торкатися найвіддаленіших закутків людської душі.
Ілля Кубай – уродженець села Воронки Вараського району, раніше — учасник рівненського гурту Ліберті (Liberty), який брав участь у шоу «Співають всі» та потрапив до фіналу.
Соліст – артист у Рівненській обласній філармонії.
«Зараз найпопулярніша моя пісня – це «Молодий козак», яку я написав в 2022році, ще на початку війни. Чи міг я подумати про 2 мільйони переглядів на YouTube коли писав цю пісню в шумному гуртожитку на ноуті, який постійно глючив ?
Ще популярні пісні «Солдат» та «Не сумуйте, мамо». Вони всі про війну», – додав Ілля.
Рівненський виконавець Ілля Кубай випустив нову пісню «Люби». Вона з’явилася на музичних платформах 2 січня й за кілька днів потрапила у створений користувачами плейлист «Топ хіти України 2024» на Spotify.
Пісню «Люби» він написав на початку грудня 2023 року.
Нині у творчому доробку співака вісім авторських пісень, які доступні на музичних платформах.
Після початку повномасштабної фази російсько-української війни в українському музичному просторі з’явилося чимало пісень, які виражали всю біль українського народу та водночас надихали на боротьбу проти російських загарбників.
Відомий український реп-виконавець Skofka (справжнє ім’я Володимир Самолюк), який народився у Рівному та тривалий час жив у Здолбунові, створив пісню «Не забудем, не пробачим». У своїй композиції артист зібрав всі емоції, які довелося відчути українцям в перші місяці повномасштабного вторгнення росії. Серед них лють і ненависть до ворога. Адже скільки б часу не минуло б, українці вже не зможуть забути та пробачити росіянам забрані людські життя, зламані долі, зруйновані міста та будинки.
Розповідаючи про пісню, артист говорив, що бачив в очах навіть найдобріших, не здатних до ненависті людей ці емоції. Щоразу, коли з’являлися новини про нові звірства окупантів, репер читав в соціальних мережах, чув від людей слова «не зможемо забути та пробачити».
«Якби сильно мені не хотілося торкатися таких відчуттів, як ненависть, злість, ворожість, але пробачити та забути, вже, на жаль, не вийде», – розповідав репер Skofka.
Після виходу в світ, всього за один місяць, відео робота на пісню «Не забудем, не пробачим» набрала 1 мільйон переглядів на YouTube.
А 1 серпня 2022 року репер зі Здолбунова презентував на платформі YouTube композицію «Чути гімн». Її артист присвятив своєму другові Валентину Коноводову, який загинув в боях, боронячи Україну. Друг артиста народився в Криму, а в шкільному віці переїхав до Здолбунова. Хлопці потоваришували, адже росли в одному дворі, їх об’єднувало багато спільних спогадів. Для музиканта стала справжнім болем звістка про загибель друга.
Тож, свій біль Skofka вилив у композицію «Чути гімн». Відео до пісні зрежисувала Аліна Іванченко. За півроку відеокліп репера набрав понад 30 мільйонів переглядів на YouTube.
«Поки буде «чути гімн» в усіх містах України, доти і буде жити Україна», – йдеться в описі під кліпом.
Христина Панасюк народилася 18 січня 1988 року у місті Рівне. Музичні здібності у дівчинки проявилися ще в ранньому дитинстві. Навчалася Христина спочатку в Рівненській музичній школі, а потім у Рівненському музичному училищі та Рівненському державному гуманітарному університеті. Після завершення навчання рівнянка влаштувалася працювати викладачкою фортепіано до Рівненської музичної школи №2.
Після початку збройної агресії РФ проти України у 2014 році, Христина Панасюк почала активно волонтерити. Вона стала однією з найактивніших волонтерок рівненської організації «Дар», співала у «Волонтерських співанках», де волонтери збирали кошти на потреби наших захисників.
Станом на осінь 2022 року Христина Панасюк дала понад 300 концертів для наших захисників, чимало з яких відбулися на передових позиціях.
Відтоді у співачки буде ще не одна поїздка на фронт, не одна пісня про війну, тугу, любов, жагу до перемоги.
Але спочатку, пригадувала, що їй було важко повірити у свої сили та в те, що вона зможе писати пісні про війну. Допоки одного дня у 2014 році не написала пісню «Україно, підіймись з колін». Пісня розійшлася Інтернетом, сподобалася користувачам. Після того Христині Панасюк написав хлопець-військовий і попросив написати пісню про українських воїнів. Артистка сумнівалася вийде чи ні, на що військовий відповів їй: «не сумнівайся, я у тебе вірю, у тебе все вийде».
З того моменту співачка з Рівного і почала писати пісні, присвячені Україні, військовим, волонтерам та всім, хто наближає нашу перемогу. Музичні твори рівненської співачки про незламних чоловіків та жінок військових, про жагу до життя, про нескореність, про любов, розлуку, неймовірну силу людського духу. Так на світ з’явилися сингли: «Присягу двічі не дають», «Дай, Боже, сили нашим солдатам», «Я не втомився», «Сили добра», «Білі лебеді», «Ніжний ангел».
10 жовтня 2022 року, під час масового ракетного обстрілу України росією, була написана пісня «Ти як?».
У 2021 році Христина Панасюк випустила альбом під назвою «Живи». Його виконавиця присвятила своєму другові, бас-гітаристу гурту «Тінь сонця» Сергію Гаварі, якого раптово не стало. До альбому увійшло 13 композицій, серед яких і пісня-заклик «Живи», присвячена тим, хто повертається з війни.
Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, яке розпочалося у лютому 2022 року, Христина Панасюк зізнавалася, що певний час не могла писати, адже їй було надто боляче від втрат. Та попри весь біль та страждання у квітні 2022 року рівнянка написала пісню «Сталеві люди». Її вона присвятила захисникам України, які боронили країну від ворога на «Азовсталі» в Маріуполі.
Відкривайте для себе нові імена українських виконавців, яких народила Рівненщина. Насолоджуйтесь знайомими піснями, які викликають у вас приспані спогади та непідробні емоції.
Доки житиме пісня – Буде жити народ!