Життя людини – це чарівна подорож, повна пригод, і тому потребує не тільки здоров’я, знань та навичок, але ще й витривалості, культури, вимогливості до себе. Та головною у житті є сама людина. Тому збереження людяного в собі – це основне.
09 листопада 2023 року для студентів гуртожитку № 1 проведено заняття з елементами тренінгу «Не будь жертвою!» практичним психологом, Оленою Галушко, спільно з вихователем, Ларисою Довгополюк.
Основною метою заходу було здійснити профілактику суїцидальної поведінки, сформувати навички впевненої поведінки, самостійності, а також проінформувати молодь щодо запобігання потраплянню в ситуації, які пов’язані з торгівлею людьми.
Студенти активно взяли участь у проведенні заняття, а саме: розвивали здібності до самопізнання; формували навички спілкування; виховували почуття оптимізму і бережного ставлення до життя; обговорювали життєві ситуації, вирішували як долати труднощі й перешкоди; підвищували відчуття власної гідності та адекватно себе оцінювали.
Самогубство розглядається як процес, що включає в себе: сприймання людиною значення життя і смерті; відсутність психологічних та соціальних ресурсів; сімейні та фізичні обставини, які роблять акт самодеструкції можливими. Відносно категорії мети розрізняють: справжні самогубства, спроби та тенденції, метою яких є позбавлення себе життя: демонстративно-шантажна суїцидальна поведінка – мета якої є лише демонстрування цього наміру: самотравмування, які зовсім не стосуються уявлення щодо смерті.
Найбільш поширеними формами суїцидальної поведінки дітей та молоді є: переживання образи, одинокості, відчуженості, неможливості бути зрозумілим іншими; переживання втрати батьківської любові, або неподільне кохання, ревнощі; переживання, пов’язані зі смертю, розлученням, залишенням родини кимось з батьків; почуття провини, сором, зневажене самолюбство, незадоволення собою; страх ганьби, глузування, приниження, покарання; любовні невдачі, сексуальні ексцеси, вагітність; почуття помсти, протесту; бажання привернути до себе увагу, викликати співчуття, уникнути неприємних наслідків, відійти від важкої ситуації.
Тому ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ – це серйозна проблема у мирний час, а наслідки збройного конфлікту створюють найбільш сприятливі умови для торгівлі та експлуатації людьми. Крім того, має страшенний наслідок як дія суїциду.
Збройна агресія підвищує ризики торгівлі людьми, тому на сьогодні ця тема є однією із актуальних.
До категорії дітей, що перебувають у зоні високого ризику потрапити в ситуацію торгівлі людьми, можна віднести:
– дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи;
– дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування;
– дітей із малозабезпечених сімей;
– дітей з інвалідністю та дітей з особливостями інтелектуального розвитку;
– підлітків, що перебувають у конфлікті з законом, безпритульних дітей;
– дітей, постраждалих від ґендерно-обумовленого насильства, домашнього насильства, жорстокого поводження в сім’ї;
– дітей з особливими освітніми потребами;
– дітей, які мають звички асоціальної поведінки, ізольовані або мають низьку самооцінку;
– дітей, які зловживають алкоголем або наркотичними речовинами.
Підсумовуючи вище викладану інформацію вкотре хочеться наголосити на тому, що життя – одне і тому бережіть його за будь-яких обставин!!!
Цінуйте життя! І пам’ятайте: ЖИТИ ЦЕ ЧУДОВО!