Народившись, кожна людина має право жити в мирі. Наша країна завжди цього прагнула. Та час від часу чорні хмари зла й ненависті нависали над нею. І тоді всі піднімалися на захист Батьківщини… Набирає обертів третє тисячоліття. Прогрес невблаганно рухається вперед. Техніка прийшла на службу людині. Здавалося б, життя має стати спокійнішим. Але ми все частіше чуємо слова: біженець, жертва насильства, теракт… У сьогоднішньому суспільстві відбувається активний ріст екстремізму, агресивності, розширення зон конфліктів.
Для підростаючої молоді 22 і 23 січня 2025 року у гуртожитках № 1, 2 відбулися інформаційні бесіди «Ми прагнмо миру!» спільно з поліцейськими.
Метою даних заходів було довести студентам необхідність збереження миру в усьому світі, показати масштаб небезпеки війни й можливостей її запобіганні; здійснити профілактику правопорушень, злочинності серед здобувачів освіти та вирішення конфліктів шляхом співробітництва у дні війни; розкрити взаємозв’язок участі у відстоюванні миру й готовності до захисту рідної землі, розвивати вміння аналізувати події, факти, історичні явища, виховувати почуття патріотизму.
Мир на всій землі – вічна мрія людства. Вона виникає в кожного нового покоління. Однак війни на планеті не вщухають майже ніколи. То в одному кінці землі, то в іншому спалахує страшне полум’я, і тоді знову гинуть люди, ллється кров, плачуть матері й діти. На жаль, людське бажання вирішувати соціальні, політичні, національні суперечки лише з позиції сили лежить в основі багатьох проблем світу. Війна – смертельно небезпечна хвороба, якою заражені всі покоління.
Для чого людина народжується на світ? Для життя і щастя. А значить, для миру. Адже саме мирне існування дає можливість нам і жити, і бути щасливими. І що б не сталося, які проблеми б не виникли, усе можна вирішити мирним шляхом. Багато залежить від влади, від її витримки, терпіння й мудрості. Багато залежить і від нас. Наприклад, ви провчилися 10 років в одному класі, потім в одній групі, ви навчилися спілкуватися й дружити один з одним, навчилися приймати одногрупників такими, які вони є. Давайте й цього року ми будемо жити мирно, за законами добра й справедливості. Це буде наш невеличкий внесок у справу підтримання миру. Слід пам’ятати, що завжди є вихід. Іноді він може бути зовсім несподіваним. Слід виробляти вміння шукати нестандартні рішення.