20 лютого Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні – мужніх людей, що повстали проти кримінальної диктатури тодішнього злочинного режиму. Вони відстоювали не лише право народу жити в демократичній та правовій європейській державі, але й незалежність й свободу України.
Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. З 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого – ще 20. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську незалежність – до Небесної Сотні.
105 Героям Небесної Сотні посмертно надано звання Герой України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський та громадяни Грузії Зураб Хурція і Давид Кіпіані – посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.
Об’єднання українців 2014 року дало змогу відстояти свої права, свободи й цінності.
20 лютого Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні. Людей, що мужньо і хоробро відстоювали нашу незалежність та нашу єдність. Людей, які вкотре довели, що Україна завжди боротиметься за свою свободу. Сміливість Героїв Небесної Сотні стала сміливістю для нового курсу нашої держави. Тоді хід історії України було змінено, бо разом із героями піднялися мільйони українців.
Трагічні події зими 2014-го міцно закарбовані в пам’яті не тільки жителів України, а й світу. Тож тепер ні в кого немає сумніву, що ми нашу Україну можемо захистити.
І знаєте, якою є ця історична пам’ять? Вона зібрана із крихких і водночас безцінних спогадів про надзвичайну відданість та сміливість Великих людей. Великих людей, які стоять за Україною. У 1991 році ми отримали незалежність фактично де-юре, а в лютому 2014 вибороли її де-факто. І тоді ж прийняли перший бій. Бій, який досі триває. Зараз вся країна як ніколи відчуває, що було на серці у наших героїв. І якби складно нам не було, ми переможемо.