Вже 25 років 9 листопада в Україні відзначається День української писемності і мови, адже мова – це живий організм, вона розвивається за своїми законами. 10 листопада, викладачем Міньковою Н.П. було проведено відкриту виховну годину на тему «Ген українця» до Дня української мови і писемності.
Ми повинні бути свідомі того, що мовна проблема для нас актуальна і на початку ХХІ століття, і якщо ми не схаменемося, то матимемо дуже невтішну перспективу». Ліна Костенко. 9-й Рік триває визвольна війна. Ми переможемо і така незалежність безцінна. В таких умовах той хто зневажливо ставиться до рідної мови, не може й сам викликати поваги до себе. Адже мова це один з головних атрибутів патріотизму та державності.
У День української писемності та мови за традицією:
покладають квіти до пам’ятника Несторові-літописцю;
Українська мова сьогодні це незалежність, це всі ми та наша боротьба проти російської війни. Кожен з нас захищає нашу свободу та право обирати власне майбутнє на своєму місці. Переконана що цього року День української мови і писемності набуває нового змісту для кожного. Ми проходимо через жахливі випробування, але проходимо їх з гідністю та хоробрістю, якими без перебільшення захоплюється світ. Бути українцем незалежним громадянином нашої держави, це завжди відповідальність та постійна робота над собою. Це стосується і особисто кожного з нас і держави загалом. Отже, рідна мова – це непросто засіб комунікації, це один з головних атрибутів патріота.
І ми сьогодні зі щитом – нашою українською мовою. Вірю в силу слів: Ми разом! Нескорені. Сильні. Впевнені і Вільні.