22 січня в Україні відзначають День соборності. У цей день у 1919 році було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
Ідея соборності завжди була наріжною й актуальною для українців. Від другої половини ХІХ століття українська політична єдність стала одним із провідних мотивів декларацій та діяльності національного руху по обидва боки від Збруча. Соборність передбачає не лише пам’ять про минуле, а й потребує згуртованої спільної праці та взаємодії в сучасній Україні, коли ми, з різних регіонів, спілкуємося, разом працюємо, створюємо знакове і важливе. Проголошення Соборності УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року – історичний акт об’єднання українських земель в одній державі та основоположна подія для українського державотворення.
З метою патріотичного виховання студентів та розвитку їхньої історичної обізнаності бібліотекарі коледжу підготували та провели вікторину «Наскільки добре ми знаємо Україну», яка допомогла нагадати студентам-першокурсникам важливі події, символи, постаті нашої України та краю. Учасників цього інтелектуального змагання чекали цікаві запитання та винагорода.
За підсумками інтелектуального змагання перше місце посіла команда групи Т-11. Команда групи Оп-11 показала другий результат, а учасники вікторини від груп Т-13 та Т-14 поділили між собою третє місце.
Колись давно Бог створив народи, і кожному наділив землю. Наші предки кинулися пізніше, але землі їм уже не дісталося. Тож вони прийшли до Бога, та він у цей час молився. Вони не посміли йому щось казати, і терпеливо почали чекати. Через деякий час Бог озирнувся і побачив людей. Він сказав, що вони дуже чемні та запитав чому вони чекають. Дізнавшись чого пращури прийшли до нього, то Бог запропонував їм чорну землю.
– Ні, – відповіли пращури,- там уже живуть німці, французи, іспанці, італійці.
– Ну, тоді вам я дам землю, ту що залишив для Раю, там є все: річки, озера, ліси, степи. Але пам’ятайте, якщо будете її берегти, то вона буде вашою, а ні – то ворога.
Пішли наші предки на ту землю, оселилися й живуть донині. А країну свою назвали Україною.
Національна єдність є не тільки базовою цінністю громадян країни, а й обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії. Сьогодні Україна продовжує боротьбу за незалежність і соборність. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісна Україна – це повернення окупованих Криму і окремих районів Донеччини та Луганщини.