Сценарний план
(слайд 2)
У часи т.зв. «Холодної війни» Радянський Союз брав участь у військово-політичному протистоянні із Заходом та супутніх йому воєнних конфліктах.
(слайд 3)
Дорогу ціну заплатив український народ за політичні авантюри Кремля, (слайд 4)
розплачуючись життями своїх дітей, змушених виконувати “інтернаціональний обов’язок” в Чилі, Єгипті, Ефіопії, В’єтнамі, Кубі та в багатьох інших «гарячих точках» світу.
Завершити військову операцію в Афганістані планували за місяць. Та в підсумку вона тривала 10 років – з 1979 по 1989 рік…
В нашому колективі працював майстер виробничого навчання Мельничук Микола Пилипович, який пройшов через Афганську війну. (слайди 5… – 6 )
(слайд 7 )
(слайд 8 )
На їх честь в нашій державі 15 липня встановлено День українського миротворця..
(слайд 9 )
Ці та інші завдання вже більше 30 років виконують українські миротворці – від Балканського півострова, до іракської пустелі та африканських джунглів.
Ризикуючи власним життям задля порятунку чужих…
(слайд 10 )
(слайд 11 )
Звернемося до передісторії цих подій: Югославія була союзною державою, яка складалася з шести республік та двох автономних країв.
На початку 1990-х більшість цих республік проголосили незалежність, після чого розпочалася низка воєнних конфліктів, відомих як Югославські війни.
(слайд 12 )
(слайд 13 ) …
Найжорстокіші події розгорнулися в багатонаціональній Боснії та Герцеговині, де світ став свідком жорстоких етнічних чисток – масового знищення цивільного населення за національною ознакою..
Зокрема, це стосувалося вбивства сербськими збройними формуваннями боснійців-мусульман.
(слайд 14 )
В епіцентрі одного з таких епізодів опинилися українські миротворці. Про те, як розгорталися події та яку роль в них відіграли українці, ми зараз дізнаємося…
(відео “Як українці врятували тисячі життів” )
посилання на відео: https://www.youtube.com/watch?v=azUojEvCc-8
(слайд 15 ) “Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться” .
Після цих подій Президент Кучма нагородив іменною зброєю міністра оборони Валерія Шмарова (слайд 16 )
– “за плідну діяльність у підтриманні миру в Європі та у світі”.
А от українських миротворців, за службу під час подій в Жепі, не нагородили нікого – ні при Кучмі, ні при інших президента, попри всі переконливі аргументи командирів та громадськості, попри визнання ООН цієї операції як свого важливого успіху..
(слайд 17 )
Полковник Верхогляд повернувся до України 1996 року, а в лавах ЗСУ перебував до 2006 року. В останні роки життя він безуспішно домагався нагородження своїх побратимів…
Сам Микола Янович ВЕРХОГЛЯД був удостоєний Звання Герой України — за особисту мужність і героїзм, виявлені під час виконання бойових та спеціальних завдань, вірність військовій присязі … На жаль, нагороджений посмертно
( він помер 30 травня 2021, а був нагороджений 14 жовтня того ж року).
Завжди, при кожній нагоді висловлюймо свою вдячність нашим героям, і не забуваймо тих, хто поклав своє життя заради інших, заради миру та свободи. Нехай їх подвиг буде для нас прикладом того, як потрібно жити згідно Євангельської заповіді «Усе, що хочете, аби робили вам люди, те робіть їм і ви»
(слайд 18 )
Слава Україні! Героям слава!