У читальній залі коледжу відбувся Урок мужності, приурочений Дню захисника і захисниць України.
Про цей особливий день для українського народу, історію та традиції свята розповіли завідувач бібліотеки Вікторія Вацко та студенти групи МП – 12: Анастасія Опанасюк, Ніколь Бадура, Віталій Бережнюк.
День захисника та захисниць України — новонароджене свято з давніми традиціями, державне свято започатковане президентським указом 14 жовтня 2014 року із назвою «День захисника України». З 2015 року є державним святом і неробочим днем. У серпні 2021року перейменовано на «День захисника та захисниць України»
Щорічно важлива церковна подія Покрова Пресвятої Богородиці співпадала із святкуванням Дня захисників та захисниць України, та припадали ці два свята на 14 жовтня .З переходом церкви на новий календар, що сталося 1 вересня 2023 року Покрову українці святкують 1 жовтня. Відповідно, змінилася і дата святкування Дня захисників та захисниць України.
День захисника та захисниць України ніколи не буде традиційним святом з масовими гуляннями та веселими дійствами. Це свято пам’яті про наших гордих предків, які пером і словом, вогнем і мечем виборювали право на незалежність рідної держави; свято вшанування козацької доблесті та звитяги; свято вдячності ветеранам Другої світової, які також воювали за свою землю. Та не лише свято Покрови та День козацтва відзначають на початку жовтня. Вважається, що саме у жовтні 1942 року була створена УПА. І , нарешті, це день усіх героїв сьогодення, які хоробро боронять Україну від зазіхань північного сусіда-агресора, та усіх тих, хто поклав своє життя в ім’я суверенності та єдності нашої держави.
Споконвіків на свято Покрови наші пращури вшановували воїнів-захисників. Традиція ця дуже давня і походить ще з часів Київської Русі. Козаки вважали Покрову своєю заступницею.
На Січі була церква на честь Покрова Пресвятої Богородиці з іконою. Збираючись у похід на ворога, козаки проводили молебень до своєї Покровительки. Повернувшись щасливо з походу, дякували їй за збережене життя.
Оберігає Пресвята Богородиця і теперішніх оборонців України. Після захоплення росією Криму, у квітні 2014 року російські загони вторглися на територію Донбасу. Росія не визнавала факту вторгнення в Україну, широкомасштабне вторгнення почалося з 24 лютого 2022 року після тривалого військового нарощування та визнання росією своїх маріонеткових утворень ДНР та ЛНР як незалежних держав. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей , веде головні бойові дії на Донбасі та Півдні України, а також щоденно обстрілює цивільне населення.
Війна в Україні триває вже 9 років, а повномасштабне вторгнення – 1,8 року. За цей час тисячі хоробрих синів і дочок України загинули через військові дії. Точні військові втрати Україна не розкриває – це вважається військовою таємницею. Але кожен загиблий на фронті – це неоціненна втрата для країни і для сімей військових.
Присутні в залі вшанували Хвилиною мовчання пам’ять полеглих Героїв, серед яких є і наші випускники.
День захисника України — свято не тільки військових. Це свято нескорених, свідомих громадян, які вболівають за долю нашої країни, день усіх небайдужих, які своєю сумлінною професійною і громадською діяльністю, волонтерською роботою забезпечують економічний, гуманітарний, освітній й інформаційний захист держави. Волонтери, як у межах нашої країни, так і за кордоном, котрі нерідко ціною власного життя допомагають українській армії, забезпечують її технічним оснащенням, теплими речами, амуніцією, ліками. Вражає масштаб їхньої діяльності на допомогу пораненим воїнам, сім’ям учасників бойових дій, родинам вимушених переселенців з Криму та територій охоплених війною. Ці люди стали мирними воїнами і надійними захисниками Батьківщини, а їхня діяльність – зразком самовідданості та патріотизму.
Наш коледж теж не залишається осторонь від добрих справ та волонтерської діяльності, що було продемонстровано слайдами.
В тривогах і турботах воєнного часу ми наблизилися до чергового рубежу віку, яку називають словом «ювілей». Цього річ нашому коледжу виповнилося 60 років від дня заснування.
У нашого коледжу славна 60 – річна історія, чудові традиції, здобутки та досягнення. Але головний скарб – його випускники.
Випускники нашого коледжу, а нині захисники України ціною власного життя боронять Україну, бережуть спокій і дарують надію на наше вільне і щасливе майбутнє. В них є сила нескорених, яка веде їх до Перемоги.
Про кращих з кращих, активних учасників в житті коледжу повідав заступник з виховної роботи коледжу Олег Кравчук.
На екрані було продемонстровано цікаві та зворушливі фото та відео про те, чим жили наші випускники, коли були студентами і стали воїнами які захищають суверенітет та територіальну цілісність нашої держави. Молоді, сильні, вмотивовані, справжні патріоти : Олександр Рудяк, Денис Бойчук, Михайло Гомонець, Микола Капран, Володимир Мороз.
Створивши дружню атмосферу, вихователь гуртожитку № 2 Оксана Милацька, зворушливо ділилась спогадами реальних історій з життя випускників.
Ніжні почуття охопили класного керівника Ніну Мінькову, коли вона згадувала своїх студентів – випускників. Усміхнені, доброзичливі, відкриті, щирі, готові прийти на допомогу, які всією душею люблять рідну Україну і готові захищати її від ворога до самої Перемоги.
Ми впевненні , що з такими захисниками Перемога буде за Україною. Бажаємо всім захисникам і захисницям залишатися такими ж сильними, мужніми, добрими, мудрими та обов’язково повернутися додому живими.
Ми молимось за кожного, хто боронить нашу країну!
СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!