26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу. На долю Білорусі припало близько 60% шкідливих викидів. Від радіаційного забруднення сильно постраждала також і Росія. Потужний циклон проніс радіоактивні речовини територіями Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії.
Страшна статистика Чорнобильської катастрофи:
Про ці та інші моменти вікопомних подій аварії на ЧАЕС йшлося на онлайн-виховній годині, підготовленої викладачами предметної комісії соціально-гуманітарних дисциплін, зокрема к.і.н. Олександром Ніколайчуком.
Перед чисельною аудиторією студентів та викладачів коледжу виступив учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, заступник директора з адміністративно-господарської роботи Володимир Миколайович Вознюк. Його глибоко емоційна розповідь не лишила нікого байдужим і нагадала кожному про справжню глибину людського виміру цієї трагедії.
Впродовж тижня в коледжі також відбулися інші події та заходи, пов’язані з темою 35-х роковин Чорнобильської катастрофи: перегляд документального фільму «Розщеплені на атоми», книжково-ілюстративна виставка, підготовлена працівниками бібліотеки, інформаційні – інформаційні повідомлення на заняттях суспільних дисциплін і в офіційних Viber-чатах коледжу та студентських груп.
На засіданні адміністративної ради відбулося урочисте пошанування працівників коледжу-учасників ліквідації аварії на ЧАЕС Вознюка В.М. та Павельчука М.В. Дякуємо вам за громадянський подвиг та самопожертву заради Батьківщини і прийдешніх поколінь!