Класний керівник Іван Бартош спільно зі студентами групи МПс-42 та бібліотекарем Галиною Онищук провели виховну годину, метою якої було ознайомити присутніх з історичними подіями, які слугують фоном сучасної російсько-української війни, її наслідками для України та світу загалом.
Отже, ми розпочнемо з історичних відносин козаків з Європою та поєднаємо з сучасними незламними захисниками, які пов’язані між собою – хоробрістю, відвагою і боротьбою за незалежність, любов’ю до України.
Епоха козаків давно минула. Та дух козацтва досі тече в наших жилах
Цікаво, що одним з перших демократичних об’єднань в світі прийнято вважати Запорізьку Січ.
Також Запорізьку Січі по праву вважають першими політичним формуванням на території нашої країни. Січ мала всі ознаки республіки, була повністю незалежна й більшість європейських країн намагалися встановити з нею дипломатичні зв’язки.
Українське військо відзначалося неабиякою силою та відвагою й було знане не лише на своїх землях. Воно допомагало й іншим народам. Козаків називали рятівникам Європи. І хоч європейці плутали їх із… татарами, але саме на козаків покладали надії у протистоянні з ісламським світом.
Перші свідчення про це з’явилися у Західній Європі ще в XV столітті.
Європа вичікувала і покладала надії на козаків, сподіваючись, що вони зруйнують імперію турків та визволять поневолені християнські народи. А ті билися!
Козаків нерідко порівнювали із рицарями-хрестоносцями, які несли у далекі краї свою віру і переконання.
Один із найвідоміших істориків того часу, француз Мішель Бодьє, назвав військо Сагайдачного найвідважнішим, адже воно “зуміло зупинити османів та врятувати Європу”.
Загалом, у ті часи боротьба козацтва з мусульманським світом чимось схожа на боротьбу українців із “руськім міром” сьогодні.
Київська Русь
Розорення Києва (1169) — визначний епізод війни між південними та західними князівствами Русі та коаліції під проводом Володимиро-Суздальського князя Андрія Боголюбського. Істориками вважається як перший прояв відокремлення північно-східних колоній Русі у окремий етнос та втрату відчуття єдності з Києвом. Причиною називають той факт, що Боголюбський не зайняв трон Київського князя, що було ціллю попередніх князів, а пограбував місто як іноземне та повернувся у Залісся. Андрія Боголюбського за це в російській історіографії називають “першим великоросом”.
Велике князівство Литовське та Руське
Річ Посполита
Гетьманщина
Україна у складі Російської імперії[ред. | ред. код]
Українська Народна Республіка
Україна у складі СРСР
Україна (після 1991)
Багато говорилося про те, що Росія може здійснити новий, широкомасштабний наступ на територію України. Зрештою, такі загрози існували ще з часів проголошення незалежності Української держави. І були реалізовані в 2014 році.
І ось ми підійшли до того, щоб порівняти нашу історію з сьогоденням, з нашим українським кодом нації, з відвагою і самопожертвою.
Для української сторони більшість воєн мали за мету відстояти незалежність, для російської сторони — захопити територію України під російський контроль.
Росія, як і раніше, має на меті знищення України і українців.
План Росії не змінився. Завдання в них доволі просте – це знищення нас як країни, знищення українців як нації, щоб наша країна перестала існувати.
Наша перевага над ворогом була і залишається – люди. І обмін полоненими це довів.
В ніч з 21-22 вересня, між Україною та російською федерацією відбувся черговий обмін полоненими. З полону повертаються 215 військових
Як уже всім відомо, Медведчука Україна обміняла на 200 наших воїнів-героїв.
За п’ятьох українських командирів, звільнених за сприяння Ердогана, Росії віддали 55 полонених окупантів.
Серед звільнених 10 іноземців – 2-громадяни США, 5-Великої Британії, Марокко, Швеції, Хорватії.
Серед звільнених героїв були і наші земляки з Рівненщини:
Автор легендарного фото “Світло переможе темряву” Дмитро Козацький, якого назвали «очима Азовсталі», повертається з полону, боєць полку «Азов», а також студент Острозької академії. Саме він публікував світлини поранених українських вояків з Азовсталі, які вразили світ. А також заспівав фрагмент пісні Stefania на Азовсталі після перемоги України на Євробаченні.
Після п’яти місяців полону додому повернулася вагітна медикиня Мар’яна Мамонова, яка родом із Млинова.
Серед звільнених і капітан Козинський Дмитро , житель м. Рівне та підполковник Данилевич Віталій, уродженець смт Смига Дубенського району.
Прагнення до свободи та самостійності є визначальною цінністю українців.
Українці – нащадки воїнів-русичів, козаків, січових стрільців, вояків УПА. Сучасні Збройні Сили України, стримуючи агресора – Російську Федерацію, захищаючи суверенітет і незалежність Української держави – доводять, що українці – народ-військо. Попри все, бо українців не зламати.
Зараз у багатьох подвигах наших воїнів, у мудрості наших людей у боях, навіть просто в розмовах звичайних українців про те, що відбувається, ми можемо побачити, ми можемо почути і зрозуміти приклади таких же характерів, як і сотні років тому. Можемо побачити приклади такої ж хоробрості, такого ж ставлення до життя, і, найголовніше, – ставлення до України й до ворога. Лише ті, хто абсолютно не знає правди історії й абсолютно не відчуває її сенсу, могли ухвалити рішення атакувати Україну. Після всього, що пройшов наш народ, після всього, чого ми навчилися за століття, українці ніколи не віддадуть своєї незалежності і свободи.