Бути рабом страху – найгірший вид рабства
Б.Шоу
У підлітковому віці людина починає усвідомлювати себе як особистість, шукати своє місце у суспільстві, вибудовувати стосунки з оточуючими, цікавитися протилежною статтю. В організмі відбуваються гормональні зміни – вони впливають на сприйняття світу. У цей час у підлітків зростає тривога, з’являються страхи.
У форматі онлайн 19 травня, в рамках декадника комісії «Соціально-гуманітарних дисциплін», практичним психологом Оленою Василівною Галушко на виховній годині для груп Т-11, Т-12 проведено пізнавальне заняття «Страхи і фобії у підлітків».
Олена Василівна доступно та змістовно надала інформацію про виникнення страхів та фобій, розкрила суть та причини тривожного стану у підлітків, а також порадила 9 простих способів подолання страху.
Почуття страху знайоме кожній людині і не потребує докладного опису. У кожного з нас у житті траплялися моменти, коли ми відчували панічний страх.
Страх – це нормальна реакція нашого емоційного життя, свого роду механізм захисту, покликаний допомогти організму впоратися зі стресовою ситуацією. Науковці встановили, що всі ми відчуваємо страх по-різному, бо страх має різноманітні форми. Але, коли говоримо про надмірний страх чи тривожний стан без видимої причини, тоді це погано…
«Страх лежить в основі нашого світу»
М.О.Бердяєв
Тривога – це природне відчуття страху перед загрозою, яке дозволяє її помітити і вжити відповідні заходи. Якщо причина небезпеки відома, вживається термін страх, а якщо важка для визначення – термін тривога.
До причин тривоги відносять:
Фобії – це нав’язливі неадекватні переживання страхів конкретного змісту.
Ознаки фобій:
Чому виникають фобії?
9 простих способів подолання страху (Джон Максвелл):
1. Знайди причину свого страху.
«Ви можете перемогти майже будь-який страх, якщо тільки вирішите це зробити. Пам’ятайте, що страх не існує
ніде, крім розуму»
Дейл Карнегі