Другого та третього січня 2025 року в читальній залі коледжу пройшли щорічні педагогічні читання. В ході заходу відбулися зустрічі викладачів з цікавими людьми, обговорено методичні, педагогічні, психологічні та виховні аспекти викладацької діяльності в умовах реформування освіти та війни в державі.
Другого січня відбулася зустріч з педагогами РОІППО – Ворон Ольгою Григорівною, к.п.н., доцентом кафедри педагогіки й освітніх інновацій РОІППО, учителем-методистом, Відмінником освіти України та Тимчиною Віталією Ігорівною, старшим викладачем кафедри педагогіки й освітніх інновацій РОІППО.
Колеги з РОІППО провели педагогічний інтенсив з тем «Застосування сучасних інноваційних технологій як домінуюча тенденція забезпечення якості освіти» та «Дослідження інструментів штучного інтелекту та ІКТ в педагогічній діяльності».
Наші викладачі мали можливість познайомитися з практичним використанням інноваційних технологій в освітньому процесі, особливостями використання ШІ в підготовці до занять. Всі отримали надихаючі емоції та нові знання. Дякуємо гостям та Рівненському обласному інституту післядипломної педагогічної освіти за тісну співпрацю з нашим коледжем.
Актуальні питання збереження ментального здоров’я під час війни було висвітлено психотерапевтом, психологом ЗСУ – Галицькою Ольгою Василівною. Психологічне тестування, проведене Галицькою О.В., для кожного з педагогів стало відкриттям особистісних якостей, що потребують корекції чи розвитку та поглиблення. Кожен зробив крок до пізнання себе, отримав інформацію про особливості спілкування з людьми, що пройшли через випробовування війною. Ольга Василівна наголосила на необхідності збереження ментального здоров’я людини в час війни, коли тривожність і нервове напруження негативно позначаються на здоров’ї людини, особливо у дітей та підлітків.
Третього січня, у рамках педагогічних читань, відбулася зустріч з гостями незвичних професій , судовими експертами Рівненського НДЕКЦ: Юзик Вікторією Павлівною, завідувачем сектору дактилоскопічних досліджень та обліку НДЕКЦ, Алексейчуком Віктором Васильовичем, головним судовим експертом відділу вибухотехнічних та пожежотехнічних досліджень НДЕКЦ, Товстюком Сергієм Миколайовичем, старшим судовим експертом сектору дактилоскопічних досліджень, Шумовським Дмитром Сергійовичем, судовим експертом відділу вибухотехнічних та пожежотехнічних досліджень НДЕКЦ.
Експерти провели майстер-класи із залученням викладачів, де продемонстрували основи роботи вибухотехніків та дактилоскопістів над розкриттями кримінальних злочинів і продемонстрували різні види вибухових пристроїв, снарядів та мін, які використовуються під час війни і несуть загрозу здоров’ю та життю людей. Було наголошено на правилах безпеки у разі знаходження вибухових речовин та пристроїв, що є актуальним під час війни і про що потрібно розповідати студентам.
В завершення педагогічних читань викладачі, що атестуються поділилися своїм досвідом, досягненнями та напрацюваннями у педагогічній діяльності. Свої портфоліо представили викладачі Івасюк І.П. Панай Т.С., Мінькевич І.Б., які розповіли про свою викладацьку діяльність у міжатестаційний період та розкрили актуальні проблеми сучасної педагогіки, намітивши шляхи та напрямки їх вирішення в практичній діяльності викладача.
Ми щиро дякуємо усім гостям та колегам, що взяли участь у педагогічних читаннях. Надіємося на подальшу плідну співпрацю із професіоналами РОІППО та НДЕКЦ. Всі разом до Перемоги!