Чи замислювались ви над тим, наскільки безцінним є ваше життя? Наскільки дорогими ви є для близьких людей? Кажуть, що життя – це школа, де в якості уроків нам даються труднощі і випробування. Долаючи їх, ми стаємо мудрішими і сильнішими. Але цінність цих випробувань ми усвідомлюємо лише згодом.
«Часто для того, щоб жити,
треба більше мужності, чим щоб померти»
(В. Альфієрі)
Для нашої студентської молоді 9 і 10 квітня відбулися заняття на тему «Ми вибираємо життя!» з метою здійснити профілактику суїцидальної поведінки, сформувати навички впевненої поведінки, самостійності.
Однією з десяти Божих заповідей є: «Не вбивай!». Це заклик берегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я ближніх… Бог дав життя і лише він має право його забрати.
На жаль, багато людей не витримують іспитів життя. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку у світі близько мільйона людей покінчують життя самогубством, тобто одна людина кожні 40 секунд.
Статистика свідчить про те, що Україна посідає одне з провідних місць серед країн світу за рівнем суїцидів.
Варто зазначити, що:
Найбільше самогубств припадає на весну. Похмурі фарби зими в певній мірі перебувають у гармонії з душевною пригніченістю, а між переживаннями внутрішнього «Я» і яскравими днями весни виникає різкий контраст із самим собою.
Виявляється, в Україні самогубство «помолодшало», і тепер на нього нерідко йдуть навіть діти. Думка про самогубство не виникала тільки у 1% школярів.
Згідно з результатами соціально-психологічних досліджень:
Суїцид – винятково людський акт. Люди, що роблять акт суїциду, звичайно страждають від сильного щиросердечного болю й перебувають у стані стресу, а також почувають неможливість упоратися зі своїми проблемами. Вони часто страждають психічними хворобами, емоційними порушеннями, особливо депресією, і дивляться в майбутнє без надії.
Самовільний вихід із життя – це усвідомлений акт самоусунення з життя під впливом гострих психотравмуючих ситуацій, при яких власне життя як вища цінність втрачає сенс.
Життєві реалії й наукові дослідження засвідчують тісний взаємозв’язок між наркоманією, алкоголізмом, депресією і суїцидальною поведінкою.
Отже, люди здійснюють самогубство у випадках:
а) коли не видно позитивних змін у вирішенні проблем;
б) якщо спроба справитися з проблемами завершилася невдачами;
в) при загостренні почуття безнадійності.
Чим допомогти?
Суїцидальна допомога полягає не тільки в турботі і участі друзів, але і в здатності розпізнати ознаки прийдешньої небезпеки.
І пам’ятайте: Життя Є! Допоможіть в це повірити близькій людині! Нехай кожній людині в житті світить сонце! Життя безмежно щедре. Кращий день – сьогоднішній. Будемо ж щасливі сьогодні! Тут і зараз!