До Міжнародного дня жінок і дівчаток в науці Яручик І., Неплюхіною Н. та групою ОП-11 була проведена відкрита класна година «Жінки в науці». Шостий рік поспіль у всьому світі відзначається це молоде, але важливе свято. Воно було прийняте Генеральною Асамблеєю ООН у 2016 році з метою забезпечення повного і рівного доступу до науки для жінок і дівчаток і їх участі в ній. За сучасними даними ЮНЕСКО, жінки і дівчата, як і раніше, в науковому середовищі представлені значно менше, ніж чоловіки: в середньому лише 30% науковців в усьому світі – жінки. Виділяють кілька причин, які заважають жінкам повірити в свої можливості:
1- Вкорінена в суспільстві думка про те, що наука – чоловіча сфера діяльності, де представниці слабкої статі недоречні і небажані;
2- Поширене переконання в тому, що жінка менш компетентна як вчений;
3- Реальна «повсякденна дискримінація»:заниження оплати праці, наукового визнання і заохочення.
Під час заходу аудиторія була ознайомлена про видатних українок, які змінили і продовжують змінювати світ науки, щоб показати: дівчата можуть усе. Українські жінки ніколи не відстають від світових тенденцій. Нам дійсно є чим пишатись. Їх імена на слуху в усьому світі: Юлія Безвершенко – фізикіня, Марія Байляк – біологиня, Марина В’язовська – математикиня, Ольга Броварець – біофізикиня, Ніні Вірченко – математикиня, Елла Лібанова – економістка, Нана Войтенко – біологіня та ін.. На даний момент в Україні жінок у науці 46% – майже вдвічі більше, ніж в середньому у світі. Серед 41 країни світу Україна займає 12 місце за кількістю жінок-вчених. Втім, гендерні програми останніх років роблять свою справу: все більше молодих жінок обирають для себе технічні спеціальності і шлях в науці, про жінок-вчених розповідати в усьому світі.