Напередодні Дня Державного Гімну України відбулася виховна година, яку провів класний керівник групи Тс-12 Дмитришин І.А. Його розповідь була присвячена історії національного славня України – від створення і до наших буремних днів війни за незалежність.
Як відомо, 10 березня в Україні відзначається День Державного Гімну – це свято було затверджене Кабінетом Міністрів України 7 грудня 2021 року.
Державний Гімн – офіційна урочиста пісня, що поряд з Державним Гербом і Державним Прапором символізує державу і є одним з атрибутів державності країни.
Національний або ж Державний Гімн породжує найпалкіші патріотичні почуття, надихає нас на віру в щасливу долю рідної України.
Створення українського гімну бере початок з осені 1862 року, коли на одній з вечірок у Павла Чубинського, українського етнографа, фольклориста та поета, сербські студенти, що навчалися в Київському університеті, співали патріотичну пісню, в якій у приспіві були слова «серце бється і кров льється за свою свободу» .
Чубинському пісня дуже сподобалася, і він раптом подався в іншу кімнату, а через півгодини вийшов звідти з готовим текстом пісні «Ще не вмерла Україна», яку тут же проспівали на сербський мотив.
Вперше вірш «Ще не вмерла Україна» був надрукований в 1863 році у львівському журналі «Мета».
Отримавши поширення на Західній Україні, вірш не пройшов повз увагу релігійних діячів того часу.
Один із них, отець Михайло Вербицький, знаний композитор свого часу, захоплений віршем Павла Чубинського написав музику до нього.
Дата 10 березня була обрана для Дня Державного гімну, тому що цього дня вперше прозвучав твір композитора Михайла Вербицького на слова поета Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна» в 1865 році в місті Перемишлі…
Ним завершили концерт, присвячений пам’яті Тараса Шевченка. Того ж року вірш уже був надрукований разом із нотами.
Твір у виконанні українського оперного співака-тенора Модеста Менцинського був записаний на платівку в Кельнському відділенні «Грамофона» у жовтні 1910 р.
Як державний гімн пісня «Ще не вмерла Україна вперше почала використовуватись у 1917 році, а в 1939 році її було затверджено як гімн Карпатської України.
З проголошенням незалежності України в 1991 році розпочалася нова сторінка історії нашого національного гімну.
15 січня 1992 року Верховна Рада України затвердила музичну редакцію Михайла Скорика та Євгена Станковича Державного гімну, що знайшло своє відображення у Конституції України.
Текстовий варіант гімну був затверджений значно пізніше – 6 березня 2003 року парламент України ухвалив Закон «Про Державний Гімн України», яким визнавався національний гімн на музику Михайла Вербицького зі словами першого куплета і приспіву пісні Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна». Президент Леонід Кучма запропонував змінити звучання першої строфи гімну на слова «Ще не вмерла УкраїнИ і слава, і воля», що і було зроблено..
Гімн України набув значної популярності в ході масових протестів 2004 та 2013-2014 років.
І нині, коли українці крок за кроком звільняють свою землю від окупанта та захищають цінності свободи, Державний Гімн України лунає в усіх куточках світу на знак підтримки й поваги до мужності та незламності українського народу. Виконанням гімну Українці радісно зустрічають воїнів на визволених територіях нашої Батьківщини, а маленькі діти притискають долоньки до своїх сердець на знак любові до рідної неньки –України …
Слава Україні! Героям слава!