На шлях я вийшла ранньою весною
І тихий спів несмілий заспівала,
А хто стрівався на шляху зо мною,
Того я щирим серденьком вітала…
Леся Українка
Леся Українка… Ім’я, яке відоме усім: і малим, і дорослим. Вона є тим велетом слова і духу, поруч із Шевченком та Франком, чиє слово і нині є могутньою зброєю для багатьох. Леся вміла горіти для свого народу, уміла запалювати серця…
25-го лютого ми святкуємо річницю з дня народження геніальної дочки українського народу. Історія життя Лесі Українки могла б стати основою величезної драми, але стала на службі найсвітлішої поезії, зоря якої яскраво пломеніє на літературному небосхилі вже 150 років. Твори Лесі Українки – окраса світової літератури, яка не може назвати іншого письменника з таким талантом, щирим і самобутнім голосом, полум’яним серцем і мудрим розумом.
День святкуння 150-річчя від дня народження Лесі Українки у вестибюлі коледжу для викладачів розпочався з цікавих передбачень рядками з творів письменниці, якими привітно зустрічали всіх студентки Катерина Кривко (гр.Мпс-41) та Софія Ковтунович (гр.Мпс-31). Матеріал для такої зустрічі був підібраний викладачем Вікторією Кощук.
Створенню святкової атмосфери в цей день також сприяли відео з цікавими яскравими інформаційними повідомленнями та сучасними музичними композиціями на твори Лесі Українки, що лунали в холі коледжу та запалювали серця студентів і викладачів гордістю за геніальну дочку українського народу (матеріали підібрали викладачі Тетяна Жданюк і Вікторія Кулаківська).
Виклачами Кулаківською Вікторією, Громко Наталією та Жданюк Тетяною для студентів і працівників коледжу були підготовлені змістовні інформаційні листівки, плакати та щити про цікаві факти з життя та творчості Лесі Українки.
З нагоди 150-ти річчя в читальному залі коледжу викладачем Вікторією Кулаківською була проведена літературно-музична композиція «В її імені фарби України… Відома та невідома Леся Українка». На виховний захід були запрошені студенти груп Т-11 та Т-21, які мали можливість пригадати відомі та дізнатись нові факти з життя та творчості письменниці, яка стільки зробила для розвитку рідної культури, була і залишається нашою національною гордістю, що у спадок майбутнім поколінням передала велику мудрість справжньої любові до України, яку вона пронесла через усе своє життя.
У читальному залі коледжу працівниками бібліотеки та викладачем Наталією Громко була оформлена цікава книжкова виставка-інсталяція творів Лесі Українки, а також публікацій про неї та її творчість, що органічно поєднувалось з темою дня.
Читаймо твори Лесі Українки, вивчаймо їх напам’ять – відкриваймо для себе свою Лесю… Нехай слово великої дочки українського народу живе серед нас. Дізнаваймося більше про нашу видатну Українку, розповідаймо про неї іншим. Давайте передавати іншим вогонь її любові до рідного краю та народу.
Відео кліп до поезії Лесі Українки «Давня весна» у виконанні Наталії Щигель (музика і запис Сергія Котовського):
Відеопоезія. «Як дитиною бувало» у виконанні Наталії Денисенко:
Відео «Історія кохання Лесі Українки»:
Відео «Твої листи пахнуть зів’ялими трояндами»: