Під час війни майже кожна людина часто переживає стрес. Не у всіх звісно розвинеться психологічна травма, але будь-яка людина потребує підтримки. Головну роль у цьому відіграють близькі люди, а також кожен з нас може допомогти один одному протистояти стресовим ситуаціям, бути поруч, піклуючись про ментальне здоров’я.
Згідно з визначенням ВООЗ, ментальне здоров’я – це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя.
Це означає, що ментальне здоров’я об’єднує здоровий дух та психіку людини із соціальним складником. Воно є важливим для втілення бажань, реалізації цілей, доброго фізичного самопочуття. А з іншого боку – психічне здоров’я кожного індивіда важливе для всього суспільства.
Стан ментального здоров’я залежить від багатьох чинників: соціальних, екологічних та навіть економічних.
Психічно здорова людина:
Кожна людина народжується зі здатністю протистояти стресу…Коли постійно долаєш життєві труднощі, стрес обов’язково буде виникати. Важливо вміти з ним справлятися, щоб не сталося виснаження…
У зв’язку з впровадженням Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативи першої леді Олени Зеленської з метою формування культури турботи про своє психічне здоров’я молоді у нашому коледжі відбулися просвітницькі заходи.
Здобувачі освіти активно та рішучо взяли участь у проведенні заходів, зокрема:
Психіка дитини дивовижна. З одного боку – вразлива до стресів та подразників. З іншого – неймовірно пластична, легше адаптується до обставин, та швидше відновлюється. Завдання дорослого допомагати дитині постійно підлаштовувати свій ментальний приймач під різні обставини. Якщо робити це правильно та змалку, більш імовірно що дитина виросте стійкою та стабільною особистістю.