Раннє статеве життя призводить до багатьох негативних наслідків. Організм підлітка не готовий до цього ані фізіологічно, ані психологічно. Підліток не може брати на себе відповідальність за складні наслідки таких стосунків, оскільки соціально й економічно він залежить від батьків…
У гуртожитку № 2, в рамках декадника комісії «Соціально-гуманітарних дисциплін», практичним психологом Оленою Василівною Галушко організовано зустріч з лікарем-акушером-гінекологом КНП «Пологового будинку» Рівненської міської ради, Скорейко Романом Сергійовичем.
Виховний захід «Що варто знати про репродуктивне здоров’я?» був спрямований на важливість правильного життєвого вибору стосовно здорового способу життя студентської молоді та відповідального ставлення до свого репродуктивного здоров’я.
Роман Сергійович розповідав студентам про особливості та значення репродуктивного здоров’я, негативні наслідки ранніх статевих стосунків, різні венерологічні захворювання, а також про вплив шкідливих звичок на майбутнє покоління нашої нації.
Стан репродуктивного здоров’я молоді в Україні сьогодні не є найкращим. Його низький рівень визначається соціальним становищем громадян, недостатньою увагою до інституту сім’ї, незадовільним станом здоров’я підлітків, на яке негативно впливає поширення таких шкідливих звичок, як тютюнокуріння, вживання алкоголю, наркотиків. Підлітки, які вживають наркотики й алкоголь, ризикують залишитися безплідними. До такого ж результату призводять ранні статеві стосунки, венерологічні захворювання, небажані вагітності й аборти – штучні переривання вагітності.
До негативних наслідків ранніх статевих стосунків належить небезпека передачі статевим шляхом різних вірусів. Понад сто різновидів таких вірусів учені об’єднали в одну групу – папіломавіруси. Для підлітків – це уникання статевих контактів та дотримання особистої гігієни.
Репродуктивна система людини закладається ще в період внутрішньоутробного розвитку. Передумовою правильного розвитку та функціонування репродуктивної системи майбутнього малюка є нормальний фізіологічний перебіг вагітності та пологів у матері.
Ризики для репродуктивного здоров’я
Спосіб життя. Хронічний стрес, низька фізична активність, невпорядковані статеві зв’язки, незбалансоване харчування, відсутність режиму навчання й відпочинку тощо.
Вживання тютюну, алкоголю, наркотиків.
Екологія. Забруднення навколишнього середовища, високий рівень радіації тощо.
Соціальне середовище. Низький рівень життя, безробіття тощо.
– Спадковість.
– Недоступність або низька якість медичних послуг.
– Недоступність послуг з консультування та інформування.
Згідно з українськими та світовими даними, основними проблемами репродуктивного здоров’я є:
– материнська і дитяча смертність;
– інвалідність серед дітей;
– високий рівень абортів;
– невиношування вагітності;
– високий рівень ускладнень вагітності та пологів;
– поширеність жіночої та чоловічої безплідності;
– захворюваність населення на ЗПСШ.
Шановне студентство, погодьтесь, адже ніхто із свідомої молоді не захоче бачити своє майбутнє покоління «хворобливим і недорозвинутим», завдячуючи служінню шкідливим звичкам. На сьогодні статистика вражає і дивує своїми показниками «безпліддя», вадами розвитку, чисельними хворобами.
Тому зичимо вам берегти і цінувати своє репродуктивне здоров’я!!!