30 березня в рамках декадника комісії викладачем Шилюк О.В. було проведено інформаційний захід на тему «Пам’ятні медалі Національного банку України присвячені містам-героям Київської області (Буча, Гостомель, Ірпінь), Маріуполю, Харкову та Херсону»
В Україні уже понад 1000 населених пунктів звільнені від російського окупанта. Ірпінь, Буча, Чернігів, Суми, Бородянка…
Від перших годин повномасштабного вторгнення війна для українців стала дійсно народною війною. Наші міста стали Містами Героїв, наші села стали Селами Героїв – людей, які допомагали вистояти одне одному і державі.
Міста, де народжувався спротив, незламність, хоробрість, рішучість. Міста, де мільйони місцевих жителів давали окупанту відсіч і показували, що Україна не покориться.
Під час заходу було представлено презентацію та ознайомлено студентів з серією пам’ятних медалей присвячених містам Київщини, Херсона, Харкова, Маріуполя, та їх мужнім жителям і захисникам, які проявили героїзм та стійкість під час відсічі збройній агресії рф проти України.
Пам`ятна медаль присвячена нескореному Херсону, героїчній Херсонщині, яку омивають два моря і територією якої пролягають сухопутні шляхи до окупованого Криму. Херсонщина – земля, що має давню історію, край козацької слави, колиска суднобудування.
І саме Херсонщина була окупована ворогом з перших днів повномасштабного вторгнення, а Херсон – єдиний обласний центр, який із 24 лютого 2022 року вдалося захопити російським загарбникам. Херсонщина стала одним з осередків партизанського руху опору, жителі міста та регіону, попри небезпеку та агресію, рішуче виходили на мітинги, організували рух громадського спротиву. 256 днів місто було під окупацією, але сьогодні Збройні Сили України повернули Херсон під український прапор!
Пам`ятна медаль присвячена героїчному, гордому, нескореному Харкову, який з перших днів повномасштабного вторгнення російських військ на територію України зазнає масованого терору: бомбардувань, обстрілів, руйнувань житлових будинків, інфраструктури, людських втрат у місті та всій області, але протистоїть ворогу. Це місто героїв, які довели всьому світу, що вони витримали: під відлуння вибухів народжуються малюки, відбуваються освітні процеси, економіка міста адаптується до військових умов, а багато підприємців змінили свою діяльність і поставили її на військові рейки, культурні діячі, митці, поети, письменники, активісти – кожний бореться на своєму фронті. Блискавичний контрнаступ на Харківщині виконав стратегічну ціль – змінив хід війни та став одним із перших знакових успіхів Збройних Сил України на шляху до повного відновлення територіальної цілісності нашої держави.
Пам`ятна медаль присвячена п символу надлюдської мужності, сили, незламності духу, боротьби, героїзму та трагізму – місту Маріуполю та героям-захисникам, які боронили його від російських окупантів. Стійкий та рішучий опір захисників Маріуполя став серйозним випробуванням для ворога, відтягнув на себе значну частину його особового складу, озброєння та сповільнив наступ російських військ на інших оперативних напрямках. Оборона Маріуполя та Азовсталі, що тривала 86 днів, 82 з яких у повному оточенні, – один з найвидатніших проявів звитяги українських воїнів у новітній історії.
Пам`ятна медаль присвячена стійкості, витримці та героїзму громадян і вшануванню пам’яті загиблих. Після російського вторгнення 24 лютого 2022 року Ірпінь, Гостомель, Буча та інші населені пункти в передмісті Києва стали зоною інтенсивних боїв. Колони бронетехніки і повітряний десант російської армії з метою оточити Київ захопили населені пункти столичного регіону, де завдали значних руйнувань житла, інфраструктури та вчинили масові воєнні злочини проти цивільного населення: мародерство, фізичне насилля, викрадення і вбивство людей, у тому числі дітей. 02 квітня 2022 року завдяки спільним діям, професіоналізму, героїзму усіх складових сил оборони та допомозі місцевого населення Київщина була звільнена від російських загарбників. Після звільнення відкрилася страшна правда про жахливі масові вбивства цивільного населення та звірства окупантів, яка настільки шокувала цивілізований світ, що було ініційовано розслідування воєнних злочинів та злочинів проти людяності, пов’язаних з агресивною війною росії проти України.
Загалом у серії вже 8 медалей. Чотири з них НБУ випустив минулоріч, та присвятив містам Київщини, Маріуполю, Харкову та Херсону. Ще дві медалі видав наприкінці лютого 2023-го: «Місто героїв – Охтирка» та «Місто героїв – Волноваха».
28 березня 2023 р. Національний банк України випустив ще дві пам’ятні медалі – «Місто героїв – Миколаїв» та «Місто героїв – Чернігів». Вони увійшли до серії, присвяченої подвигу та нескореності жителів українських регіонів.
Медалі є оригінальним способом меморіалізації пам’ятних подій історії України. #МістаГероїв