Цінність результатів будь-якої трудової діяльності не може бути вище цінності здоров’я та життя працівника. За оцінками Міжнародної організації праці (МОП), щорічно відбувається понад 270 мільйонів нещасних випадків на виробництві, які ведуть до відсутності на робочому місці протягом більше 3 днів, і від близько 160 мільйонів випадків хвороб без смертельного результату. Кожен день в світі вмирають в результаті нещасних випадків і захворюваності на виробництві близько 5000 осіб, в рік – від 2 до 2,3 мільйона осіб.
Для запобігання нещасним випадкам на виробництві існують цілі інженерні системи з техніки безпеки. З урахуванням специфіки того чи іншого робочого процесу розробляються відповідні інструкції, приписи, правила з техніки безпеки, вводиться систематичний інструктаж працівників і всього персоналу, вводиться в штат інженер по техніці безпеки, а якщо це не є можливим, то його функції бере на себе або дублює начальник підрозділу, зміни, майстер або бригадир. На жаль, це різко знижує якість контролю за дотриманням техніки безпеки. Але навіть це не може повністю запобігти так званому «людському фактору».
Опікується проблемами безпечної праці на виробництві Міжнародна організація праці (МОП) заснована у 1919 році. Це одна із найстаріших міжнародних міжурядових організацій, у 2023 році їй виповнюється 104 роки. Своїми першочерговими завданнями МОП визначає: підтримку демократії і соціального діалогу, боротьбу з бідністю і безробіттям, заборону дитячої праці.
За рішенням організації 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці, щоб привернути увагу до цих та інших проблем сьогодення. Вперше під такою назвою його відзначали у 2003 році. Але ідея започаткувати такий особливий день з’явилася після того, як у 1989 році американські та канадські робітники, очолювані профспілками, провели День вшанування пам’яті працівників, які загинули на роботі.
У міжнародний день охорони праці в Україні також відзначають День охорони праці (указ Президента України № 685/2006, виданий 18.08.2006). День охорони праці в Україні запроваджено з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням в Україні.
У цей день більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці. Наш коледж теж приєднався до відзначення Всесвітнього дня охорони праці, про що виданий відповідний наказ та розроблено план заходів.
Девіз цьогорічного Всесвітнього дня охорони праці – «Безпечне та здорове робоче середовище – основний принцип та право на роботі».
Пам’ятайте, що безпечне та здорове робоче середовище створюємо ми з вами шляхом дотримання вимог законодавства сфери охорони праці. А наш особистий приклад у цьому питанні, через наших студентів, закладає підвалини безпеки праці майбутніх поколінь.