Молодіжна субкультура – будь-яке об’єднання молоді, що має власні елементи культури, а саме: мову (сленг), символіку (зовнішня атрибутика), традиції, норми та цінності.
З метою сформувати почуття власної гідності, долаючи впливу агресивних субкультур і розвиток уміння обстоювати власну думку 30 жовтня 2023 року практичним психологом коледжу, Оленою Галушко, і вихователем, Ларисою Довгополюк, проведено диспут для студентів гуртожитку № 1.
Під час заходу молодь активно піднімала проблемні питання створення різних субкультур, акцентуючи особливу увагу на ПВК «Редані»; знаходила психологічні причини їх розвитку; обговорювала особливості підліткового віку та дійшла висновку заборонити вплив агресивних субкультур.
Субкультура ПВК «Редан» швидше за все натхненна популярним японським підлітковим Аніме Hunter x Hunter, де було бандитське угрупування «Геней Рьодан», символами якого були павук і цифра 4.
Члени угруповання носять чорний одяг із зображенням павуків і використовують специфічний сленг. Вони називають себе «павучками» і виступають проти футбольних фанатів, мігрантів і темношкірих. Члени ПВК «Редан» збираються у великі групи і влаштовують масові бійки з національними меншинами або представниками інших субкультур.
ПВК «Редан» – далеко не перша і не єдина субкультура, яка займається бійками і хуліганством. Подібні рухи завжди були серед підлітків, де є сімейні проблеми. Батькам і педагогам важливо пам’ятати, що поширення таких субкультур – це не причина, а наслідок психологічних і сімейних проблем у підлітків. Дитина з сім’ї, де її поважають і вислуховують, цікавляться її життям навряд чи зацікавиться таким агресивним рухом. Якщо підліток зацікавився ПВК «Редан» – це привід відверто поговорити з ним і разом відвідати психолога. Дитина повинна відчувати, що ви її підтримка, а не ворог. Просто потрібно любити своїх дітей і вибудовувати довірчі відносини з ними.