Фахівці бібліотеки коледжу та студенти гр. Т-21: Максим Гусік, Юрій Гетманчук, Микола Маринич, Іван Маркаданов, Андрій Вочаковський 18.04.2024 провели виховну годину «Митець, що обрав шлях воїна». Приурочену пам’яті нашого земляка-поета Максима Кривцова «Далі», який загинув в боях за Україну. Сьогодні його поезію розбирають на цитати, а вірші б’ють в саме серце, рвуть душу, бо написані з епіцентру подій. Його вірші чесні, болісні, а тепер ще й пророчі. На заході звучали вірші автора, пісні на його тексти, спогади друзів, побратимів, письменників, музикантів.
«Ніхто, хто зустрічав його вперше не вірив, що це хлопець, який тримає в руках зброю» – такі слова напише видавець. Кулеметник, поет, фотограф Максим Кривцов народився у Рівному у 1990 році. Загинув на передовій 7 січня 2024 у віці 33 роки , разом із своїм рудим котом. Похований у рідному місті на Алеї героїв. Кавалер ордена «За заслуги» 2 ступеня ( посмертно). Навчався у Рівненських загально освітніх школах №23, 28, закінчив технікум технології та дизайну нашого міста, Київський національний університет технологій і дизайну. Брав участь у Революції гідності, 2014 року добровольцем пішов служити в АТО в лавах Добровольчого українського корпусу “Правий сектор”,тоді він ще не усвідомлював, що війна надовго.
Потім у 2016-2019 роках він служив у Нацгвардії. Взяв собі позивний “Далі».
“Тоді відрощував вуса, щоб накручувати, як у Сальвадора Далі. Так позивний сам напросився, як відмінник до дошки”, – пояснював він в інтерв’ю. Деякий час працював у Центрі реабілітації та адаптації ветеранів АТО та ООС. До вторгнення Максим займався навчанням дітей фотографії у дитячому таборі « Строкаті Єноти».
У 2022 році знову пішов на війну добровольцем.
“Моя посада – кулеметник. Якщо на позиції кулемет – значить, кулеметник, якщо гранатомет – значить, гранатометник!” – розповідар він раніше про війну.
У 2023 році у видавництві “Наш формат” вийшла його перша й єдина збірка «Вірші з бійниці». Твори поета верлібри – рима відсутня. Була розпродана вже через декілька годин після того. Як з’явилася новина про його смерть. Крім віршів, там зібрані й світлини, які зробив Максим. Влітку 2023 року Кривцов представляв свою збірку на книжковому Арсеналі в Києві – відпросився з фронту. У березні відбулася презентація нового тиражу збірки «Вірші з бійниці», під час якої було оголошено про благодійний збір на дрони для побратимів поета. Його вірші виходили в збірках з іншими поетами. Найвідоміший його вірш – «Жовтий скотч» , який заспівав гурт “Юркеш” і який став саундтреком до фільму “Наші котики”.
Сам він визнавав, що писав вірші з підліткового віку. «Тільки якщо я загину на цій війні, я стану класиком», – пожартував Максим Кривцов у листуванні з одним із друзів літнього вечора торік. Це був чорний гумор. Але фаталістична дотепа почала збуватися. В останньому пості на своїй сторінці у фейсбуці Максим Кривцов запропонував читачам пограти в гру. Просив назвати номер сторінки та рядочок поетичної збірки. Просив, не вважати це ворожінням. Бо 90% книги про смерть. Через добу в коментарях під цим постом мама поета написала про те, що син загинув, словами з його вірша «Фіалками мій найдорожчий син проросте… о Боже».
Він загинув на фронті, поповнивши сучасне покоління Розстріляного Відродження, яке знищує росія. Йому було лише 33 роки, за плечима 9 років війни та недописаний роман. Але поет був переконаний, що наше сильне й талановите молоде покоління рухатиме Україну вперед, «варто лише перемогти».
Світла пам’ять Максиму Кривцову – поету і воїну, який загинув в бою за Україну.