Останнім часом лихослів’я стає епідемією, особливо серед молоді, незалежно від статі. Для підлітків нецензурна лайка є засобом самоствердження, проявом «дорослості». Лихослів’я забруднює нас, перешкоджає спілкуванню, погіршує наше життя.
02 березня 2023 року для нашого студентського колективу проведено практичним психологом Оленою Галушко та вихователем Оксаною Милацькою профілактично-просвітницький захід «Лихослів’я – хвороба душі і розуму».
Студенти активно взяли участь у проведенні заходу, виконували різні цікаві завдання, щиро і правдиво відповідали на поставлені питання та слухали рекомендації і пам’ятки про те, як подолати в собі лихослів’я.
Основною причиною використання лайливих слів є невдоволення оточенням і життям. Матюки є мовою спілкування з демонами. Вживаючи мат у розмові з людьми, ми, не підозрюючи, закликаємо зло день у день, рік у рік на свою голову й на голови своїх близьких. Кількість лайки переходить у якість. Спочатку з’являються дрібні неприємності, потім виникають проблеми зі здоров’ям. Лайка призводить до серцевих хвороб, інфаркту.
Будь-яке вимовлене слово – це програма, що впливає на наше життя й життя наших нащадків.
Притча «Почни із себе». Жив собі чоловік. У дитинстві він прагнув переробити світ, замолоду – країну, у зрілості – родину, у старості – себе. Перед смертю його родичі почули такі слова: «Якби я в дитинстві почав із себе, то зараз змінив би світ».
Не можна виправити суспільство, але зупинити лихослів’я у сім’ї, у аудиторіїі ми можемо.
Рекомендації «Як впоратися із поганою звичкою»