17 квітня 2024 року для студентів гуртожитку № 2 проведено практичним психологом, Оленою Галушко, спільно з вихователями, Анною Мосійчук і Оксаною Милацькою, інформаційно-просвітницький захід «Як розпізнати агресію в Інтернеті?»
Метою даного заходу було сприяти формуванню навичок в студентів щодо безпеки у віртуальному просторі, комп’ютерної залежності, захищеності дітей у цифровому просторі кібербулінгу тощо.
Небезпека чекає нас в Інтернеті навіть у звичайних, на наш погляд, життєвих ситуаціях. Прогрес – явище різнобічне, яке разом з користю і розвитком несе нові ризики та проблеми. Один із прикладів такої проблеми – кібербулінг.
Кібербулінг або інтернет-мобінг – це сучасна форма агресії, яка набула поширення з появою мобільних телефонів та Інтернету. Будь-які її форми мають на меті дошкулити, нашкодити чи принизити людину дистанційно, без фізичного насильства (на відміну від булінгу).
На жаль, така форма цькування набирає все більших обертів, оскільки зброєю булера стають соціальні мережі, форуми, чати, мобільні телефони тощо.
При «живому» спілкуванні ви бачите реакції співрозмовників, зокрема і невербальні. Таке спілкування персоніфіковане, є розуміння, хто перед вами стоїть. Агресувати на живу людину складніше. А ось допис у соцмережах – це ніби неживий предмет.
Соцмережі дозволяють людям бути агресивними. Відповідно, людині легше вдаватися до таких імпульсивних нападок. До того ж, анонімність у мережі тільки посилює відчуття безпеки для нападника. У реальному житті на вияв агресії можна отримати аналогічну реакцію, під час віртуального спілкування – малоймовірно. І не факт, що ображена людина знатиме, куди звертатися. Завжди можна створити фейковий акаунт, щоб лити бруд на інших і при цьому не боятися неприємних наслідків.
Пам’ятка для захисту від кібербулінгу