28 липня Україна щорічно відзначатиме День державності України з метою утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення, яке корінням сягає часів заснування міста Києва та розквітло за князювання Володимира Великого. День державності України запроваджений на утвердження спадкоємності понад тисячолітньої історії українського державотворення, а також для протидії російській дезінформації та історичним фейкам про буцімто єдність походження українського…
Історія бібліотеки
Історія – скарбниця наших діянь, свідок минулого,
приклад і повчання для сьогодення…
М. Сервантес
Історія бібліотеки тісно пов’язана з історією коледжу і є предметом гордості усіх, хто в ньому працює і навчається, даниною глибокої подяки тим людям, які доклали чималої праці для утвердження доброго імені, славних традицій та професійних перемог. І сьогодні творчий пошук, постійна турбота про поліпшення навчально-виховного процесу та матеріальної бази є характерною рисою працівників коледжу.
19 червня 1963 року за наказом №223 Міністерства автомобільного транспорту і шосейних шляхів УРСР був створений Рівненський автомобільно-дорожній технікум на базі Рівненського обласного автоучкомбінату.
У 1969 році згідно з наказом міністра автомобільного транспорту УРСР за №339 від 23 грудня технікум було перейменовано на Ровенський автотранспортний технікум.
Структурним підрозділом кожного навчального закладу є бібліотека. Тому з перших днів існування технікуму була заснована бібліотека за адресою м. Рівне, вул. Відінська, 18.
За свою піввікову історію бібліотека набирала певний досвід та збільшувала книжкові фонди. На початку свого створення в бібліотеці, за сумісництвом, працювала бібліотекарем Смикало Зіна Миколаївна.
В 1966 році було призначено першою завідуючою бібліотеки Крикунову Раїсу Петрівну, з 1984року – Бабенко Світлану Василівну, а з 1992 – Онищук Галину Мифодіївну.
Новою сторінкою історії нашої бібліотеки стало будівництво нового приміщення технікуму. У 1977 році Київським науково-дослідним інститутом автотранспорту була розроблена проектно-кошторисна документація на будівництво навчального комплексу технікуму, де на першому поверсі була спроектована бібліотека. У будівництві технікуму, яке тривало впродовж 1977-1978 років, брав участь весь колектив технікуму разом зі студентами.
З січня 1978 року розпочалось навчання у новому навчальному корпусі на вул. Віденська, 35. Для придбання обладнання та меблів була надана допомога Міністерством автомобільного транспорту УРСР та автоуправлінням Рівненської області. Силами працівників бібліотеки та студентів було обладнано читальний зал, абонемент та книгосховище.
Працівники, які працювали в бібліотеці за її 50-ти річчя: Крикунова Р.П., Костюк Н.А., Савенко Н.С., Мосіюк Є.П., Романенко Л.В., Рижук А.І, Рак О.О., Іванькова Н.В., Паляничко Л.В., Онищук Г.М., Зайчук Т.Р., Загайкевич О.Л., Вацко В.І., Сікора Н.І., Яручик І.І.
На даний час в бібліотеці працюють досвідчені бібліотекарі, знавці своєї справи, надійні помічники студентів, це: Мосіюк Євгенія Петрівна, (працює в бібліотеці з 1977 року), Онищук Галина Мифодіївна (з 1990р.), Вацко Вікторія Іванівна (з 1994р.), Яручик Ірина Іванівна (з 1999р.).
Освіта і бібліотека – це два поняття, невід’ємні одне від одного, адже робота бібліотеки зорієнтована на задоволення потреб користувачів. Незалежно від підпорядкування, функції бібліотеки – освітня, інформаційна та виховна – не змінюються.
У структуру бібліотеки входять: читальний зал, розрахований на 75 робочих місць, абонемент та книгосховище. Загальна площа приміщень бібліотеки – 245,4м².
Дякуючи нашим випускникам та спонсорам, цей 2015-2016 навчальний рік, бібліотека зустріла своїх читачів та відвідувачів приємними новинками. В читальному залі, під час канікул, було зроблено ремонт і придбано три нових комп’ютери, принтер, проектор та екран,встановлено сильний роутер, щоб Інтернет був в бібліотеці і за її межами. Це дасть змогу приблизити нас до новітніх технологій і поліпшить проведення та підготовку як до уроків так і до виховних заходів.
Створення електронної бібліотеки – пріоритетне завдання, стратегія розвитку, вектор діяльності бібліотеки.
Бібліотечний фонд формується відповідно до навчальних планів згідно з профілем дисциплін та інформаційних потреб читачів. Фонд бібліотеки становить 60 тисяч примірників книг, періодичних видань та інших джерел інформації. Щорічно послугами бібліотеки користуються 1100 читачів. Проводиться робота щодо збереження та розширення книжкового фонду. Свою роботу бібліотека веде у тісному контакті з педагогічним колективом, Науковою бібліотекою НУВГП, Обласною науковою бібліотекою, Обласною бібліотекою для юнацтва та іншими бібліотеками м. Рівного.
Як ви зрозуміли, в 2013 році нашому коледжу виповнилося 50 років. В підготовці до друку книги: «Автотранспортний технікум Національного університету водного господарства та природокористування. 50 років» та стенда «Сторінками нашої історії» працівники бібліотеки брали активну участь в підборі матеріалів. Також до ювілею бібліотекарі створили книжкову інсталяцію «Мандрівка крізь роки» в читальному залі.
З жовтня 1998 року технікум входить в структуру Українського державного університету водного господарства та природокористування і бібліотека стала одним із структурних підрозділів Наукової бібліотеки.
З 2013 року ми є бібліотекою Рівненського автотранспортного коледжу НУВГП.
Бажаємо спільної, плідної співпраці з колегами, педагогічним колективом та студентством.
До нових зустрічей!