23:20
Зустріч з представниками правоохоронних органів

19.03.2015р. на виховній годині у актовому залі коледжу відбулася зустріч з представниками правоохоронних органів – Людмилою Георгіївною Сорочук – старшим оперуповноваженим сектором незаконного обігу наркотиків РМВ УМВС України, Романом Володимировичем Лебідем – оперуповноваженим сектором кримінальної міліції у справах неповнолітніх РМВ УМВС України та провідним інженером ПАТ Рівнегаз – Людмилою Анатоліївною Бутенко.

Неодноразово на минулих зустрічах працівники міліції наголошували студентам про правопорушення паління тютюну у громадських місцях та на території навчального закладу. Однак студенти не усвідомлюють своїх вчинків і продовжують зловживати курінням та нехтувати законом. Тому згідно плану виховного процесу коледжу ми знову запросили працівників з метою попередження правопорушень, злочинів, зосередити увагу студентів на недопущення паління тютюну в громадських місцях і на території коледжу, а також усвідомити адміністративну відповідальність.

Ст.175-1 КУпАП. Куріння тютюнових виробів у заборонених місцях.

         Куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради

 • тягне за собою попередження або накладення штрафу від трьох до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян,

         Повторне протягом року вчинення правопорушення, передбачене частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню,

 • тягне за собою накладання штрафу від десяти до двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

         Кодексом України про адміністративні правопорушення прямо встановлено заборону паління в таких місцях:

 1. У вагонах (в тому числі тамбурах) приміських поїздів, у невстановлених для куріння місцях, у поїздах місцевого і дальнього сполучення, а також у метрополітенах;
 2. На річкових і морських суднах окрім спеціально відведених місць;
 3. В автобусах, маршрутних таксі, тролейбусах або  трамваях.

Закон України «Про заходи  щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоровя населення », було суттєво доповнено в середині 2012  - го року. Саме у ст. 13 цього закону зазначені місця, які вважаються законом такими, що заборонені для куріння .

Куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів забороняється:

 1. у ліфтах і таксофонах;
 2. у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;
 3. у приміщеннях та на території навчальних закладів;
 4. на дитячих майданчиках;
 5. у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно - оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту; (наприклад - футбольних стадіонах);
 6. у під’їздах  житлових будинків;
 7. у підземних переходах;
 8. у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;
 9. у приміщеннях закладів ресторанного господарства;
 10.  у приміщеннях об'єктів культурного призначення;
 11.  у приміщеннях органів державної влади  та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;
 12.  на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.

Окрім цього, забороняється, крім спеціально відведених  для цього місць, куріння тютюнових виробів:

 1. у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх  форм власності;
 2. у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;
 3. у приміщеннях гуртожитків;
 4. в аеропортах та на вокзалах.

Таким чином, необхідно узагальнити, що куріння, зокрема, не заборонено на вулицях, подвір'ях житлових масивів, парках, якщо, звичайно, ви не знаходитесь поблизу об'єктів зазначених вище.

Ст. 178 КУпАП. Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п'яному вигляді

Розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв на вулицях, у закритих спортивних спорудах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення) та в інших заборонених законом місцях, крім підприємств торгівлі і громадського харчування, в яких продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на розлив дозволена відповідним органом місцевого самоврядування, або поява в громадських місцях у п'яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль,

 • тягне за собою попередження або накладення  штрафу від одного до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після застосування заходів адміністративного стягнення,

 • тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії,  передбачені частиною першою цієї статті,  вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалась адміністративному стягненню за розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або появу в громадських місцях у п'яному вигляді,

 • тягнуть за собою накладення штрафу від шести до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до тридцяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

Отже, для того, щоб не потрапити в халепу, не стати правопорушником навіть не розуміючи цього, раджу вам оволодіти хоча б основами правових знань і обмірковувати свої вчинки та їх можливі наслідки наперед.

Після виступу представників міліції надала змістовну інформацію про правила безпечного користування газом в побуті – провідний інженер Людмила Анатоліївна. В своїй промові пояснювала про правильне поводження з газовими приладами, негативні дії газу на організм людини та наводила різні приклади життєвих ситуацій щодо трагічних наслідків небезпеки в користуванні газом.

Отже, до вашої уваги кілька правил безпечного користування газом в побуті:

 1. Ретельно дотримуйтесь правил і інструкцій по експлуатації систем газопостачання і газових приладів.
 2. Не проводити ремонт, підключати чи переносити газові прилади самостійно або сторонніми особами, крім працівників газового господарства.
 3. Перед включенням в роботу і після розпалювання колонок, опалювальних котлів чи печей, а також в період їх роботи перевіряти наявність тяги в димарі. При її відсутності газовий прилад не вмикати в роботу. Тягу в димарі перевіряють розпаленим сірником, піднісши його під тягопереривач газової колонки, в опалювальній печі – клаптиком паперу, піднесеним до оглядового віконця. Коли полум’я втягується – це засвідчення наявності тяги. При його нерухомості – тяга відсутня, коли полум’я відхиляється від газового приладу в приміщення – зворотня тяга.
 4. Слідкувати за справністю вентиляційного каналу, а також за тим, щоб віконна квартирка чи фрамуга були у відкритому положенні.
 5. При наявності запаху газу у приміщенні перекрити всі крани, провітрити приміщення, не вмикати і не вимикати електроприлади, не користуватися відкритим вогнем. Якщо запах газу не припинився – викликати аварійну службу газового господарства по тел. 104.
 6. При несправності газових приладів викликати слюсаря-ремонтника по тел. 104.
 7. Не дозволяється відпочивати в приміщеннях, де знаходяться працюючі газові прилади, чи залишати без нагляду працюючі газові прилади.
 8. На газові плити не дозволяється ставити посуд з широким дном або заповнювати рідиною більш, ніж на 2/3 її місткості.
 9. При виявленні запаху газу на вулиці, в під’їзді чи підвалі, чи інших місцях необхідно про це повідомити аварійну службу по тел. 104, виконувати при цьому вказівки диспетчера.

Памятайте! Газ небезпечний лише при необачному і неправильному користуванні ним.

Переглядів: 607 | Додав: NikM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: