21:35
«Захищене і здорове покоління»

Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці. Вперше він відзначався у 2003 році. Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, відзначають і в Україні. Цього року девіз Дня охорони праці: «Захищене і здорове покоління»

Ми, працівники коледжу, покликані своїми професійними обов’язками зробити так,  щоб наше нове покоління було здоровим і захищеним. Тому до Всесвітнього дня охорони праці у нашому коледжі були заплановані заходи виховного та практичного спрямування, головна мета яких - навчити студентів самостійно діяти в умовах надзвичайних ситуацій. На сьогоднішній день, в Україні актуальною небезпекою є пожежі. Особливо часто у 2017 – 2018 роках вони відбувались у навчально - виховних закладах, на жаль і з людськими жертвами. Враховуючи цю сумну статистику, основною темою навчань, присвячених Всесвітньому дню охорони праці, які проводились у коледжі 26 квітня, була учбова евакуація студентів і працівників коледжу у випадку пожежі.

На великій перерві викладачі Маркевич І.І. та Карась І.В. провели змагання між групами коледжу на швидкість одягання індивідуальних захисних засобів, зокрема протигаза, та, за допомогою плакатів, ознайомили присутніх студентів і викладачів із ймовірними небезпечними факторами та ризиками. Потім керівники груп, під час виховної години провели детальні інструктажі, як студентам діяти в умовах надзвичайної ситуації, зокрема під час пожежі.

І на завершення, під час занять, прозвучав сигнал – «Увага всім! Термінова евакуація!». На виконання цього сигналу із приміщень коледжу за три хвилини було евакуйовано всіх працівників і студентів, яких на вулиці чекав невеликий сюрприз – пожежна машина у повному бойовому спорядженні та з розрахунком пожежників, які прибули «на виклик». Звичайно, більшості студентів – механіків була дуже цікавою розповідь командира розрахунку про можливості сучасної пожежної техніки. А «на виклик» прибула дійсно найсучасніша пожежна машина АЦ-4-60 (5309)-505М, яку, до речі, виготовляють в українському місті Прилуки, на базі білоруських МАЗів. Тому і запитань було дуже багато. Майбутніх механіків цікавили технічні характеристики пожежної машини, захисні костюми пожежників і навіть їх заробітна плата. А «селфі» на фоні такої техніки та ще й, з дозволу командира розрахунку, на даху машини – приємний бонус на завершення Дня охорони праці.

Інженер з ОП    Омельчук С.І

Переглядів: 238 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: