20:22
«Всесвітній день охорони праці»

Ідея святкування Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, який провели американські і канадські трудящі в 1989 році в пам’ять про працівників, що загинули та постраждали на роботі. Вперше в світі з ініціативи Міжнародної Організації Праці (МОП) він відзначався у 2003 році.

Україною підтримано ініціативу МОП і 28 квітня відповідно до Указу Президента від 18 серпня 2006 року № 685/2006 визначено як День охорони праці.

Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці з метою привернення уваги світової громадськості до масштабів проблеми та, до створення і просування культури охорони праці, яка може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці.

У 2017 році Всесвітній день охорони праці буде проводитися під гаслом: «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці»

В 2017 році МОП спрямувала свою діяльність саме на підвищення інформованості щодо нещасних випадків і захворювань, які пов’язані з виконанням трудових обов’язків Систематизація даних про нещасні випадки на виробництві має важливе значення для профілактики та їх запобігання.

Як наголошує МОП, збір та аналіз інформації мають проводитися на національному рівні. Це дало би змогу досягти ліпших показників ефективності національної системи охорони праці та допомогти визначити пріоритети у сфері охорони праці загалом. Крім того, оптимізація збору достовірних даних з охорони праці сприятиме встановленню пріоритетів у роботі із вдосконалення та ефективної реалізації національних програм охорони праці на робочих місцях.  

У цей день в усьому світі проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці та намічаються шляхи їх вирішення.

У Рівненському автотранспортному коледжі відмічається не тільки Всесвітній день охорони праці, але й розроблено та затверджено «Положення про День охорони праці в коледжі». Згідно цього положення «День ОП в коледжі» проводиться кожний останній четвер місяця. Результати його проведення підсумовуються на Адміністративній раді коледжу.

На виконання гасла цьогорічного Дня охорони праці на найближчій Педагогічній раді буде заслухано питання, присвячене аналізу стану охорони праці в коледжі.

 

Переглядів: 450 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: