12:54
Виконання Шевченкового заповіту

У четвер 9 березня вся країна відзначатиме 203 роки з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Напередодні свята, а саме, 1 березня, викладачі І.С. Мельник та М.В. Марценюк провели спільний захід під назвою «Незлим тихим словом» у групі Т-42, який полягав у проходженні студентами тесту. Запитання були використані з сайту ТСН. Перед тим як дати відповіді група переглянула відеоролик «Пам’ятники Тарасу Шевченку», що допомогло краще зорієнтуватися у інформації та отримати нові знання про Кобзаря.

Варто зазначити, що перший пам'ятник Шевченку був відкритий у 1881 році до 20-річчя з дня смерті письменника в м. Форт-Шевченко (Казахстан).

В Україні же перший пам'ятник Шевченка (його бюст) був встановлений у Харкові в садибі Алчевських у 1881 році. Починаючи з 1911 року традиційне скульптурне зображення Шевченка – в кожусі та шапці, в літньому віці. З 1990-х років Кобзаря почали зображувати у молодому віці.

Погруддя великого українського поета і мислителя Тараса Шевченка було відкрито у 1939 році в центрі міста. Поряд на гранітній стелі – барельєфні зображення героїв його безсмертних творів (Кобзаря з кобзою). З правого боку викарбуваний напис:

«І на оновленій землі 
Врага не буде супостата,
А буде син, і буде мати,
І будуть люди на Землі».

Навесні 1941-го в місті Рівне до 80-річчям з дня смерті Тараса Шевченка в центральному парку було встановлено перший пам’ятник Великому Кобзареві.

9 березня 1990 р. на майдані ім. В. Короленка було встановлено меморіальний знак на честь 150-річчя виходу з друку першого видання «Кобзаря» Т.Шевченка.

У березні 1998 році на будинку № 45, що на вулиці Тараса Шевченка, було встановлено меморіальну дошку, яка була викрадена і поновлена у 2002 р.

Знаковим для міста Рівне є пам'ятник видатному синові України Тарасу Шевченку, який було відкрито 22 травня 1999 року. Саме цього дня 138 років тому прах Шевченка, за його заповітом, було перевезено з Санкт-Петербурга до Канева.

Пам’ятний знак на честь Тараса Григоровича Шевченка відкрито в Басовому Куті 10 жовтня 1999 року.

Кожен, хто відчуває себе патріотом та гідним громадянином своєї країни і свого міста повинен вшановувати пам'ять про цю людину. Приємно, що Рівне ніколи не стоїть осторонь подій, які стосуються виконання запорвіту Шевенка: «не забудьте помянути незлим тихим словом» і, зокрема, наш коледж.

Переглядів: 615 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: