11:36
«Твоє здоров’я – твій вибір»

«Життя – це низка виборів»…

Щороку у нашому гуртожитку №1,2 психологом Оленою Василівною проводиться цикл профілактичних занять, бесід щодо збереження здорового способу життя, наступне з яких  відбулося 20 січня у вигляді тренінгу «Твоє здоров’я – твій вибір».

Студенти з радістю взяли участь у проведенні тренінгу, активно виявляли недоліки шкідливих звичок студентської молоді, надавали власні рекомендації щодо дотримання здорового способу життя.

Головна умова позбутися поганої звички — бажання цього досягти!

Корисним звичкам — ТАК!

Наше здоров’я залежить і від корисних звичок: від того, як ми дихаємо, рухаємось, яким думкам і почуттям віддаємо перевагу.

Куріння тютюну – одна з «наймолодших» шкідливих звичок людства, майже 500 років має ця тютюнова історія. Багато людей вмерло через цигарки. Одна цигарка забирає 15 хвилин життя. У тих, хто курить, часто болить голова, погіршується пам'ять, виникає склероз судин головного мозку і серця, стенокардія. Це призводить до інфаркту. А також куріння зранку, натщесерце, призводить до гастритів, виразки шлунку й інших захворювань шлунково-кишкового тракту. Люди, що викурюють понад 2-3 цигарки на день, часто хворіють на бронхіт і туберкульоз.

І найстрашніше — цигарки сприяють роз­витку ракових клітин. Встановлено, що серед успішних людей лише 16 % курять, серед не­вдах — 59 %. Чому так відбувається? Нікотин та інші отруйні речовини порушують загальний стан організму, знижують інтенсивність не­рвових процесів, погіршують увагу, пам’ять, мислення. Також постійні думки про перекури відволікають від роботи. З часом і зовнішні зміни не поліпшать настрій: людина виглядає старшою за свої роки, її волосся пахне тютюно­вим димом, на пальцях жовті плями, шкіра рук суха, нігті жовті. Тверді частки диму затриму­ються в порах, шкіра набуває землисто-сірого відтінку, втрачається пружність, з’являються зморшки. Сажа, тютюновий дьоготь, що утво­рюються внаслідок згорання тютюну, руйну­ють зубну емаль, зуби темнішають, втрачають блиск, з’являється неприємний запах із рота.

І ще... Ця звичка коштує дорого (порахуйте свої видатки на цигарки за місяць). Адже витратити ці гроші можна на купівлю красивого одягу або дорогої апаратури. Ти маєш право зробити правильний вибір!

Алкоголізм – хвороба. Трохи статистики: із 100% тих, хто вживає алкоголь, 10-20% рано чи пізно стають алкоголіками, тобто хворими. Людині, яка вживає алкогольні напої, здається, що невелика доза алкоголю створює добрий настрій, дає відчуття благополуччя, усуває втому, звільняє від турбот і тривог. На жаль, звичка до незначних доз і самообману рано чи пізно призведе до систематичного вживання алкоголю, алкоголізму (хвороби), а далі настає повна деградація особистості. Алкоголь руйнує клітини головного мозку, печінку, роботу серця. Пригнічує такі психічні функції, як самоконтроль, схильність до спостережень і міркувань. Уповільнює реакції організму, знижує координацію рухів, пригнічує пам'ять, увагу. А головне – ніхто не дасть гарантії, що невелика доза алкоголю не призведе до тих 20 %, про які говорилось раніше.

Переглядів: 670 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: