23:17
«Що таке депресія і як боротися з нею?»

Депресією ми звикли називати звичайні перепади настрою, короткочасні емоційні реакції на проблеми в буденному житті. Насправді ж депресія – це серйозна хвороба, яка без належного лікування може перейти у важку форму і стати причиною суттєвого погіршення якості життя. Не зважаючи на те, що депресія піддається лікуванню (сьогодні існують ефективні види допомоги при депресивних станах), лікування проходять навіть не половина з усіх, кому це потрібно (у деяких країнах, за даними ВООЗ, цей показник не сягає і 10%).

Для студентів гуртожитку № 1, 2 20 і 21 березня проведено пізнавальний тренінг «Що таке депресія і як боротися з нею?» практичним психологом Галушко Оленою Василівною.

Олена Василівна розповіла студентам про ознаки негативного емоційного стану та їх наслідки, поділилася ефективними способами про те, як вміти боротися з пригніченням та самотністю.

Студенти вчились формувати позитивні та сильні якості стосовно протистоянню депресивним станам, вміли обирати правильні дії та способи щодо вирішення труднощів, проблем і адекватно їх приймати.

Депресія – це захворювання, при якому людина тривалий час (не менше двох тижнів) почувається пригнічено, втрачає інтерес до занять, які раніше приносили задоволення, а також не може робити повсякденні справи. Лікування середньої і важкої депресії найчастіше включає прийом медикаментів, однак позбутись депресії будь-якої форми неможливо без власних зусиль і підтримки близьких.

Що ви можете зробити, якщо вам здається, що у вас чи у близької вам людини депресія?

Якщо у вас протягом двох тижнів спостерігається пригнічений настрій, ніщо не приносить задоволення, погіршився апетит, порушився сон, важко стало думати, зосереджуватися, приймати рішення, та якщо ви стали занадто себе звинувачувати чи знецінювати – варто звернутися до фахівця – практичного психолога, психотерапевта. А якщо, внаслідок зниженого настрою, порушилося ваше звичне функціонування, ви не можете виконувати свою роботу та виникають повторювані думки про смерть – обов’язково зверніться до психіатра.

Пам’ятайте, що ваше життя безцінне, бережіть його і те, що ви всім потрібні!!!

Переглядів: 68 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: