22:27
«Sheva foreva!»

28 лютого у рамках тижня комісії природничо-гуманітарних наук викладачем І.С. Мельник було проведено захід під назвою «Постать Тараса Шевченка у сьогоденні». Перед студенти груп Т-12, Т-13, Т-14 було продемонстровано відеоролик, знятий телеканалом «Інтер», де народний артист України Богдан Ступка розповів про власне бачення образу Кобзаря.

Ірина Сергіївна наголосила на актуальності Тараса Шевченка у сучасності, адже до його образу зверталися і під час Революції Гідності і в часи сьогоднішньої війни на Сході країни. Зокрема, під час Євромайдану письменника найчастіше зображували в образах радикала. Прикметно і те, що у багатьох містах України, в тому числі у Львові та Донецьку, Євромайдани збиралися поряд з пам’ятником Шевченка. На будівлі КМДА розміщували портрет Шевченка. Мета – надихати людей. Подекуди, Шевченко з'являвся у доволі несподіваних образах. Наприклад, з битою у руках. Ще одне неочікуване амплуа Шевченка – борець з радянським спадком. А до Дня народження Кобзаря Міністерство культури запустив радіомарафон  «Шевченко мобілізує». Твори Шевченка читали урядовці, політики, діячі науки, культури, волонтери, представники громадськості, командири та бійці підрозділів Збройних Сил України, Національної Гвардії України, Державної прикордонної служби, МВС, які забезпечують виконання завдань з відновлення територіальної цілісності України в зоні АТО. Офіційним постером радіомарафону «Шевченко мобілізує» стало зображення Тараса Шевченка у сучасному військовому екіпіруванні учасника АТО. Чимало українських сучасних музикантів переспівали та створили гарні композиції на слова Шевченка.

Шевченко – перш за все, народний поет, з живим словом, з закликом, тому його твори так легко вписалися у сьогоднішню революційно-визвольну українську історію і осучаснилися.

Переглядів: 577 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/5
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: