11:54
Рівненщина в Перших Визвольних змаганнях 1917 – 1921 рр.

Перші визвольні змагання — низка подій, пов'язаних з національно-визвольною боротьбою українського народу у 1917—1921 роках.

Поштовхом до початку Української революції стала Лютнева революція в Російській імперії. В Україні утворився альтернативний центр влади — Українська Центральна Рада (УЦР), що стала представницьким органом українських демократичних сил і очолила національно-демократичну революцію в Україні. Керівником УЦР став Михайло Грушевський.

У період 1917—1921 років Україна пережила різні форми національної державності (УНР, Українська держава, ЗУНР, Кубанська НР, а також Кримська НР яка тяжіла до об'єднання на засадах автономії). Українські етнічні території були розділені між СРСР, Польською Республікою, Королівством Румунія та Чехословацькою Республікою. Таким чином, Українська національно-демократична революція зазнала поразки. Ця поразка була наслідком незгуртованості політичної еліти, незавершеності процесу формування нації, відмінностей між національними та соціальними завданнями визвольного руху, його обумовленості зовнішніми політичними й насамперед військовими факторами. Однак, не досягши своєї мети, Українська революція започаткувала процес формування модерної політичної нації та відродила традицію української державності.

В рамках декадника комісії соціально-гуманітарних дисциплін викладачем історії України Ніколайчуком О. С. була проведена лекція для студентів коледжу «Рівненщина в Перших Визвольних змаганнях 1917 – 1921 рр.». Під час заходу студенти дізналися про вплив Лютневої революції на перебіг життя населення Рівненщини, про перебування тут Центральної Ради, Директорії УНР та окупацію території сучасної Рівненської області поляками. Наприкінці лекції присутні заслухали доповіді студентів групи Мпс-21 та про видатних діячів Української революції, які були родом з Рівненщини – Володимира Оскілка та Арсена Шумовського.

Переглядів: 297 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: