21:52
«Психологічні умови рівноваги і ефективності партнерських відносин в сімейній системі»

04 листопада громадська організація «Асоціація практичних психологів Рівненської області» провела семінар-практикум на тему: «Психологічні умови рівноваги і ефективності партнерських відносин в сімейній системі», який відбувся в приміщенні Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Метою семінару було дослідити причини внутрішніх конфліктів, що призводять до труднощів у взаємовідносинах із протилежною статтю, а також гармонізацію таких відносин.

Учасники семінару-практикуму отримали сертифікати ГО «Асоціація практичних психологів Рівненської області».

         «Усі щасливі родини схожі одна на одну, а кожна нещаслива родина нещаслива по-своєму»
Л. М. Толстой

Класик літератури був правий в тому, що для дослідження проблем дисгармонійних родин у кожному конкретному випадку необхідний свій особливий підхід.

Причини цих труднощів і конфліктів можуть бути самі різні, іноді – зовсім неповторні та унікальні. В той же час, системний сімейний підхід як науковий напрям досліджує загальні закономірності сімейних дисгармоній, що лежать в основі неблагополучних відносин у родині.

Як і більшість дисфункційних родин, проблемно-стабільні родини відрізняються багатьма особливостями. У них відбувається нерівномірний розподіл різних форм структурування часу (по Е. Берну): переважають ритуали, проводження часу та гри, але не вистачає близькості, довіри та творчої діяльності (тобто, дефіцит одних форм компенсується надлишком інших). Використання тактики «уходу» як засобу маніпуляції є улюбленою формою «виходу» з конфліктів, яка насправді лише заморожує проблему та не залишає ніяких шансів для відреагування.

У міжособистісних стосунках у проблемно-стабільних родинах часто проявляються неконструктивні психологічні ролі. Відбувається застрявання в дитячо-батьківських ролях і відносинах при нестачі «дорослих» ролей і станів (тобто спостерігається надлишок одних ролей і дефіцит інших). Може також відбуватися своєрідна інверсія «чоловічих» і «жіночих» ролей у подружжя.

У той же час, для такого типу родин характерні специфічні риси, які є умовою стабільності конфліктних (іноді найвищою мірою) відносин, які, здавалося б, повинні призвести до неминучого розриву. Аналіз цих особливостей і став предметом дослідження даного семінару.

 

Переглядів: 491 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: