19:46
Профілактика економічної експлуатації дітей

«Коли справа заробляння грошей або участі у самозабезпеченні чи забезпеченні родини вступає у конфлікт зі справою зростання чи освіти, результатом є ДИТЯЧА ПРАЦЯ. Функція роботи у дитинстві є перш за все розвиваючою, а не економічною. Тоді робота дітей стає соціальним благом, а у протилежному випадку дитяча праця є соціальним злом».

З метою надати студентам інформацію про явище економічної експлуатації дітей, причини виникнення даної проблеми та сформувати навички безпечної поведінки 17 березня психологом коледжу, Оленою Василівною, проведено заняття з елементами тренінгу «Профілактика економічної експлуатації дітей».

Для багатьох людей дитяча праця – непомітне явище. Це пояснюється тим, що діти працюють, здебільшого, у прихованих від загального ока сферах. До того ж суспільство воліє закривати очі на його існування. Тренінг надає деякі базові факти та статистичні дані, завдання яких – допомогти скласти загальну проблему економічної експлуатації дитячої праці та сформувати в студентів своє ставлення до неї. Кожна дитина має право на освіту, але ця освіта має бути якісною та доступною, інакше її ніколи не зможуть отримати ті, хто найбільш її потребує.

Чи всі люди повинні працювати? А якщо людина працює, чи має вона це робити до сьомого поту? Чи слід погоджуватися на роботу, яка не подобається, однак добре оплачується? Для чого люди взагалі працюють?

Ці питання хвилюють багатьох людей, адже з давніх-давен праця є джерелом існування людини.

Більшість студентів поки ще не працюють, однак вони сподіваються у майбутньому знайти цікаву та добре оплачувану роботу. Хтось, напевно, працював на канікулах, хтось шукає роботу сьогодні.

Право на працю, згідно міжнародних стандартів, включає справедливу заробітну плату, забезпечення гідного життя для робітника та його сім’ї, умови праці, які відповідають вимогам безпеки, відпочинок, дозвілля, розумне обмеження робочого часу, періодичну оплачувану відпустку.

Дитяча праця – це не суто українська проблема – у світі 250 млн. дітей, які працюють. Міжнародна Організація Праці дуже багато уваги приділяє захисту прав дитини в галузі праці.

Серед Конвенції МОП особливе значення має Конвенція про заборону та негайні дії щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці № 182. Стаття 3 цієї Конвенції у термін «найгірші форми дитячої праці» включає:

усі форми рабства, наприклад, продаж дітей та торгівля ними, боргова кабала, примусова чи обов’язкова праця, вербування дітей для використання у збройних конфліктах;
використання, вербування дітей для заняття проституцією або виробництва порнографічної продукції;
використання, вербування дітей для незаконної діяльності, зокрема виробництва та продаж наркотиків;

роботу, яка за характером та умовами, в яких вона виконується, може завдавати шкоди здоров’ю, безпеці чи моральним цінностям.

Переглядів: 612 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: