11:02
Правда про пиво та "легкі" наркотики!​

Пивний алкоголізм з’явився ще в давні часи. У 19 столітті англійці боролися з алкоголізмом, і пиво стало своєрідним замінником міцних напоїв. Цей закон був скасований, так як обсяг випитого алкоголю тільки збільшився. Споруда таверн і різних закладів сприяла поширенню пива.

Останнім часом лікарі почали бити на сполох, бо пивний алкоголізм став реальною проблемою не тільки у дорослих, але і у підлітків, дітей. Цьому сприяє активна реклама і пропаганда пива. Все починається з невинного келиха і закінчується серйозним захворюванням – пивним алкоголізмом. Багато людей не сприймають це явище всерйоз і піддають своє здоров’я великому ризику.

З метою попередити студентів про шкідливість пивного алкоголізму та так званих «легких» наркотиків практичний психолог, Олена Василівна, організувала зустріч з лікарем-наркологом Рівненського обласного центру психічного здоров’я населення – Ярошинською Оксаною Вікторівною.

Симптоми пивного алкоголізму

Ознаки пивного алкоголізму можуть проявитися не відразу, так як це довгий і поступовий процес. Якщо пити по одній пляшці в день, можеш і не помітити, як пристрастився до пива. Людина розслабляється і відпочиває щовечора, а потім стає залежною від алкоголю: спочатку від пива, а потім і більш міцних спиртних напоїв.

Як визначити наявність пивного алкоголізму:

- вживання пива щодня в обсязі більше одного літра;

- агресія і злість, дратівливість, а то й випив пива;

- наявність «пивного» живота;

- головний біль, що виникає періодами;

- статева дисфункція і проблеми з інтимним життям;

- безсоння вночі і сонний стан в денні години;

- важко розслабитися без особливих стимуляторів;

- розпивання пива в ранкові години, щоб підняти настрій і зняти похмільний синдром.

Поява симптомів пивного алкоголізму можна не помічати довгий час. Найважче - це змусити хворого піти до лікаря і пройти обстеження. Якщо ви помітили у своєї близької людини або друга перші ознаки алкогольної залежності, потрібно постаратися вмовити його почати лікування і надати моральну підтримку.

Причини пивного алкоголізму

Як у будь-якого алкогольної залежності, у пивного алкоголізму є свої стадії розвитку. Перша стадія найчастіше проходить непомітно, і людина може не надавати значення тому, що почала часто випивати. Все починається з випивання кілька разів на тиждень, по вихідним, а потім переростає в постійну залежність від пива. Людина починає випивати одну або дві пляшки кожен день, не думаючи про наслідки. На другій стадії збільшується доза споживаного напою, хворий не може розслабитися без пива, стає агресивним і роздратованим, якщо не вип'є. Особливість пивного алкоголізму в тому, що алкоголіки не ведуть себе зухвало, даний процес протікає повільно. Пивні алкоголіки можуть випити до 15 літрів пива за добу і не брати до уваги, що це алкоголізм. Неможливо пояснити пивному алкоголіку, що він хворий, це може зробити тільки досвідчений психолог.

«Легкі наркотики оточують нас всюди»

На превеликий жаль, наше суспільство надто поблажливо ставиться до деяких так званим легким дурманним речовин, які насправді представляють велику небезпеку. При цьому одна частина подібних дурманів знаходиться під забороною, інша ж, навпаки, є у вільному продажу, і навіть рекламується.

Давайте познайомимося з деякими дурманними речовинами, небезпека яких явно недооцінена.

• Легкі алкогольні напої. Прийнято вважати, що пиво набагато безпечніше, ніж міцні спиртні напої. Насправді це не так. Справа в тому, що горілку, коньяк і т. д. регулярно вживають лише люди, що вже знаходяться в залежності. Пиво ж багато поглинають щодня, що, природно, призводить до алкоголізму. Ще гірше справа йде з баночними коктейлями, в яких, крім досить великої кількості алкоголю, міститься ще і кофеїн, що багаторазово прискорює появу залежності. Таким чином, омани щодо небезпеки легких алкогольних напоїв призводять до розвитку залежності навіть у тих, хто не сприймає вживання міцного спиртного. Про міцне спиртне особливо говорити навіть немає необхідності. І взагалі, наркологи вважають, що алкоголь небезпечніше кокаїну.

• Курильні суміші. Зараз курильні суміші офіційно під забороною, що, втім, не заважає їх шанувальникам знаходити і практично безперешкодно купувати цей небезпечний продукт. Далеко не всі знають, що в більшості курильних сумішей містяться речовини, у тому числі психотропні дії, в порівнянні з важкими наркотиками. Таким чином, курильні суміші стають причиною не тільки появи серйозної залежності, але і великої кількості травм і навіть летальних випадків із-за неадекватної поведінки споживачів цього продукту.

• Анаша. Дуже багато людей вважають, ніби куріння анаші - це абсолютно невинна забава, набагато більш безпечна, ніж вживання алкоголю. Насправді ж це абсолютно не так. Гашиш, анаша і т. д. - це самі справжні наркотики, які призводять до появи великої кількості проблем зі здоров'ям і вкрай стійкої залежності. Крім того, наркоман, вживає так звані легкі наркотики, в більшості випадків переходить на важкі речовини, такі як героїн, кокаїн, метадон та ін

Безумовно, поступово влада вводить заборони на поширення все більшої і більшої кількості дурманних речовин, але цього явно недостатньо. Крім того, заборонений плід солодкий, а при бажанні знайти потрібний дурман може кожен. Чим суворіше заборона, тим вище ціна наркотику, отже, тим більше грошей осідає в кишенях наркодилерів. Вихід бачиться тільки в тому, щоб уберегти себе і своїх близьких від падіння в цю прірву.

Переглядів: 525 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: