14:48
«Поговоримо про репродуктивне здоров’я молоді – основу відповідального батьківства»

Роль чоловіків у процесі планування сім’ї надзвичайно важлива. Як жінка, так і чоловік рівною мірою відповідальні за прийняття рішень, пов’язаних з:

  • попередженням небажаної вагітності за допомогою ефективних методів контрацепції;
  • плануванням кількості і народженням бажаних дітей;
  • попередженням ускладнень і дбайливим ставленням, як до власного здоров’я, так і до репродуктивного здоров’я партнера.

Щоб дізнатися про те, як зберегти репродуктивне здоров’я студентської молоді і сформувати основу відповідального батьківства, психологом коледжу організовано зустріч з лікарем акушер-гінекологом Центру планування сім’ї Скорейко Романом Сергійовичем.

Дуже важливо аби обидва члени подружжя брали усвідомлену інформовану участь у плануванні сім’ї, як на етапі планування вагітності, так при виборі ефективних методів контрацепції для попередження незапланованої вагітності відчували спільну відповідальність за їх застосування, а також усвідомлювали ризик виникнення побічних ефектів і уважно ставилися до здоров’я один одного.

Так, ще на стадії планування вагітності слід розуміти, що виношування і народження малюка - справа не жінки, а подружньої пари. Тому активна участь батька у плануванні вагітності є надзвичайно потрібною і важливою, як для нього самого, так і для його дружини, і для майбутнього малюка.

Розуміючи це, все більше молодих батьків разом зі своєю коханою жінкою проходять через вагітність і пологи. Зараз існує безліч програм, заснованих на підготовці батьківських пар до народження дитини, все частіше говорять про те, що участь (не стороннє спостереження), а саме активна участь батька в процесі пологів позитивно впливає і на зміцнення відносин між подружжям, і на появу батьківських почуттів до малюка.

Не менш важлива роль чоловіків і на стадії попередження небажаної вагітності у процесі вибору та використання ефективних методів контрацепції.

Традиційно більшість ефективних методів контрацепції, розроблених за останні 25 років, були орієнтовані тільки на жінок. Крім того, оскільки саме жінка виношує і народжує дитину, вигодовує її і в більшості випадків доглядає за нею, вона більш зацікавлена ​​в контролі своєї репродуктивної функції.

Питання чоловічої контрацепції набуває особливого значення в тих випадках, коли жінка не може або не готова використовувати контрацептиви з якої-небудь причини або за станом здоров’я.

Не секрет, що для народження здорових дітей, нехай і в недалекому майбутньому, слід дбати про своє здоров’я вже зараз. І в першу чергу про репродуктивне здоров’я.

А це означає володіння інформацією з питань профілактики різних захворювань, інфекцій, що передаються статевим шляхом, можливих ускладнень, які можуть статися в разі переривання вагітності. Коли ваш організм здоровий, ймовірність успішних пологів збільшується в рази.

Саме тому слід пам’ятати про те, що майбутнє варто планувати, і якщо ви не готові зараз стати батьками, то варто подумати про контрацепцію, оскільки наслідки переривання вагітності можуть бути непередбачуваними і невтішними. А радість материнства і батьківства - нехай і віддаленого - неможливо ні з чим порівняти!

Участь чоловіків у процесі планування сім’ї передбачає:

  • відповідальність за прийняття рішення про метод планування сім’ї з метою збереження здоров’я жінки і власного здоров’я;
  • забезпечення безпечної статевої поведінки;

готовність використовувати паралельний метод контрацепції для більш гарантованого запобігання вагітності та інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ).

Переглядів: 515 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: