17:18
Пам’ятаймо наших героїв! Карнаухов М.М.

6 лютого – день пам’яті нашого земляка, колеги, товариша, викладача Карнаухова Миколи Миколайовича. Старший лейтенант Микола Миколайович Карнаухов загинув в бою з російсько-терористичними формуваннями 6 лютого 2015 року. Похований 10 березня 2015 року на Алеї Героїв у Рівному.

Указом Президента України від 15 травня 2015 року Микола Карнаухов нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Згідно рішення Рівненської міської ради Карнаухову Миколі Миколайовичу було присвоєно звання «Почесний громадянин міста Рівне», на честь загиблого героя названо одну з вулиць міста. 9 жовтня 2015 року в Рівному на стіні третього корпусу НУВГП, що знаходиться по вул. Олекси Новака, 77, на честь загиблого в зоні АТО викладача М.М. Карнаухова встановили меморіальну дошку.

Усе своє життя Микола Миколайович керувався кредом: «Якщо не маєш ідеї, за яку не шкода віддати своє життя, тоді не варто і жити!». Любив літаки, військову техніку, а армія – це було для нього понад усе. Цікавився історією воєн, історією цивілізацій… У НУВГП ще паралельно викладав на військовій кафедрі.

У 2014 році в Україну прийшла війна. Порушивши всі міжнародні договори і меморандуми частину території України окупувала Російська федерація.

І в цій ситуації Микола Миколайович не міг лишитися осторонь. Мобілізували його 1 серпня 2014 року, хоча мав медичні підстави уникнути мобілізації.. А далі Яворівський полігон, Львівська військова академія, перенавчання на сапера, призначення в батальйон «Кіровоград-1».

Микола Миколайович став командиром інженерно-технічного взводу. Евакуйовував поранених з Донецького аеропорту, знешкодив чимало мін. Його позивними стали слова, якими Микола підбадьорював підлеглих: «Не журись». А з середини січня їх, саперів, почали використовувати як мотострілків – вони їздили в засади, ходили в розвідку, охороняли – виконували не властиві саперним військам завдання.

Під час Дебальцівської операції його взвод потрапив в оточення поблизу с.Чернухіно, за 10 км від Дебальцево. Наказу відходити не було. Їх БМП підбили. Вони, п’ятеро тримали кругову оборону в дворі приватного будинку.

Російський танк розстріляв їх майже в упор. Серед загиблих його не знайшли, а ті хто вижили, казали, що бачили його важко пораненим.

У цей день було проведено виховну годину, присвячену п’ятим роковинам героїчної загибелі Карнаухова М.М. Завжди пам’ятаймо про тих , хто віддав своє життя за свободу та цілісність нашої держави!

Переглядів: 563 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: