10:41
Ні - наркотикам!

Допитливість є однією з чудових рис характеру людини. Вона, як правило, проявляється в ранньому віці і зумовлює розвиток пізнавальних схильностей. Молоді люди, частіше підлітки, пробують вживати наркотики, в першу чергу, з пізнавальною метою, щоб випробувати їх дію на собі. Звичайно, наркозалежними не народжуються. Найчастіше наркотик пробують з цікавості, через легковажність, наслідування когось, а іноді до вживання наркотиків привчають більш «досвідчені друзі». Наркоманія поширюється за законами епідемії: хворий на наркоманію втягує в свої тенета все нові і нові жертви. Ті, хто вживають наркотики, без них вже обійтись не зможуть, і дози їх з кожним днем все збільшуються. Наркозалежний стає рабом цієї пагубної звички.

З метою здійснити профілактичну роботу щодо запобігання вживанню здобувачами освіти алкогольних напоїв, наркотичних засобів та тютюнових виробів і активізувати просвітницьку роботу щодо формування здорового способу життя та створення безпечного освітнього середовища в наших гуртожитках організовано заходи практичним психологом Оленою Галушко. На профілактично-просвітницькі заходи було запрошено працівники реабілітаційного центру «Здорова Країна»: керівник Артем Парчевський і консультант Георгій Бабаєв.

Реабілітологи розповіли і роз’яснили нашим студентам важливу інформацію про розповсюдження так званих наркотиків «снюс», «насвай», згубну дію, значну шкоду вживання алкогольних напоїв, електронних сигарет та паління на організм людини. Мотивували молодь боротися із шкідливими звичками та спонукали активно займатися спортом.

Переважна більшість підлітків знайомляться з наркотиками (алкоголь, куріння, канабіс – марихуана, КІФ, гашиш) у компанії своїх однолітків чи старших за віком і досвідом людей, які мають вже так звану «лікарську залежність». Підліток пробує якийсь препарат або курить травку, перебуваючи під впливом одурманюючої дії і психології «стадного почуття», поступово втягується в цей процес. І після 3-4-го разу він відчуває тягу до препарату і незалежно від своєї волі шукає можливість знову і знову відчути цей неприродний стан душі і тіла.

Молодому поколінню необхідно усвідомити, що вживання наркотиків не просто шкодить здоров’ю людини, а й знищує, вбиває його. Наркоманія – це, насамперед, проблема молоді. Дослідження показали, що середній вік початку прийому наркотиків – 13-15 років, а в деяких містах нашої країни ще менший – 9-13 років. Наркоманія – це важка хвороба, яка дуже швидко розвивається. Середня тривалість життя людини після початку регулярного прийому наркотиків становить 7 років. Наркозалежні рідко доживають до 30-річного віку.

Розрізняється в наркоманії, як у хворобі, два стани – залежність та звикання.

Психічна залежність – це форма взаємовідносин між наркотиком і особистістю, і ці взаємовідносини залежать як від специфічності ефекту наркотику, так і від потреб особистості, котрих цей наркотик задовольняє.

Фізична залежність – це стан адаптації, який виражається в явних порушеннях фізіології у випадку припинення вживання наркотиків. Це явище перебуває в безпосередньому зв’язку з фармакологічною дією наркотику на живу клітину.

Класичною ознакою виникнення фізичної залежності є поява абстинентного синдрому, який фактично свідчить про «наркотичний голод». Абстинентний синдром характеризується низкою проявів у психічній та фізичній сферах, специфічних для кожного окремого виду наркотику. Цей стан полегшується або зникає після введення того самого наркотику або речовини, яка має такі ж психофармакологічні властивості.

Наркозалежні є найбільш небезпечною групою ризику захворювання на СНІД (серед хворих на СНІД 70% – наркозалежні). Це зумовлено як фактором введення наркотиків ін’єкційно, так і ризикованою психічно неадекватною поведінкою в різних життєвих ситуаціях, у тому числі і сексуальній.

Наркозалежні – це люди без майбутнього. Вони втратили своє здоров’я й загрожують здоров’ю власних дітей і суспільству. У них народжуються діти з тяжкими фізичними та психічними вадами. Зовнішній їх вигляд далекий від привабливого: сіре обличчя, суха шкіра, волосся та зуби поступово випадають. У них значно послаблена пам’ять, вони не в змозі запам’ятати прочитане.

Наркозалежність – це не пустощі, не проведення вільного часу в товаристві друзів, а небезпечна хвороба. Не кожному вдається вирватись з полону цієї хвороби, яка може призвести до смерті в молодому віці.

отримавши важливу інформацію, шановні студенти, бережіть своє здоров’я ще з молоду і займайтеся спортом, адже це модно!!!

Переглядів: 59 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: