08:52
Юні оборонці України

Це все було… 

О, не забудьте люди, 

Своїх братів, що нині не живі,

Що руйнували світ тиранства і облуди

І нищили в’язниці вікові.

Василь Симоненко

В історії кожного народу завжди були люди, які вершили його долю, клали свої буйні молоді голови на вівтар свободи, волі, незалежності. Перед ними, справжніми патріотами, нітилися вороги, ними захоплювалися побратими, їх шанували сучасники і пам’ятають нащадки. Це козацькі гетьмани й полковники; січові стрільці; герої Крут; воїни ОУН-УПА та сотні й тисячі інших, імена яких вписано в славні сторінки історії України. І зовсім недавно червоно-чорними і блакитно-жовтими кольорами було вписано й імена наших сучасників – героїв небесної сотні.

Саме про таких патріотів і була мова на зустрічі бібліотекаря та вихователів з студентами гуртожитків №1 та 2 під назвою: «Юні оборонці України».

Є в українській історії події, які стали знаковими, стали символічними. Такою подією є героїчна смерть молодих захисників Української Держави, яка заявила світові, що вона хоче бути господарем у своїй хаті. Так задекларував IV універсал Центральної Ради, проголошений 22 січня 1918 року. У ньому зазначалося: «…віднині Українська Народна Республіка стає самостійною, ні від кого не залежною, вільною, суверенною Державою Українського Народу».
Майже сто років тому - 29 січня 1918-го нерівний бій біля невеликого містечка на Чернігівщині, хоч і не врятував Київ від захоплення більшовиками, проте став символом самопожертви українських юнаків

У перебігу військових дій бій вирішального значення не мав, — та у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді за незалежність України, яка загинула в нерівному бою біля Крут, намагаючись протистояти просуванню до Києва окупаційної армії Муравйова.

Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні. Цей бій став символом боротьби за свободу і незалежність українського народу.

Вперше про увічнення пам'яті студентів згадали в 1990-х роках, коли Народний Рух України встановив тут дерев'яний хрест.

Слова Василя Стуса, сказані про шістдесятників, справедливо можна віднести і до героїв-студентів, які віддали своє життя Україні: «Тільки такими синами славен народ – і нині і на віки вічні».

Нами була поставлена мета: ознайомити студентів з сторінками історії України за національне та соціальне визволення рідної землі; формувати особисту відповідальність кожного за свої дії перед Вітчизною та виховувати любов до рідної землі, почуття патріотизму й вірності Україні, гордості за приналежність до української нації. На нашу думку, мету було досягнуто.


 

 

 

 

Категорія: Бібліотека | Переглядів: 703 | Додав: bibliotekaratk | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: