09:38
«Як запобігти розвитку егоїзму, жорстокості та агресивності?»

    25.09.2014р. для студентів гуртожитку №1 була проведена бесіда з елементами тренінгу на тему: «Як запобігти розвитку егоїзму, жорстокості та агресивності?»

    Мета бесіди полягала в тому, щоб студенти змогли усвідомити власні переваги та недоліки у спілкуванні, сформувати моральні цінності та відповідальність за власні вчинки.

    «Насильство – надзвичайно актуальна проблема для сучасного українського суспільства. Прояви жорстокого поводження, насильства та саморуйнівної поведінки можна спостерігати як у дорослому середовищі, так і в студентському…»

     Німецький філософ Вольсон дуже влучно передав стан світосприйняття сучасної людини:

     «У нас високі будівлі, але низька вдача, широкі дороги, але вузькі погляди. Ми витрачаємо більше, але маємо менше. Ми більше купуємо, але не користуємося.

     У нас великі будинки, але маленькі сімї, більше зручностей, але менше часу. У нас більше освіти, але менше розуміння, більше знань, але менше глузду, більше спеціалістів, але набагато більше проблем, більше лікарів, але менше здоров’я.

     Ми здійснили подорож на Місяць і назад, але не можемо перейти вулицю, познайомитися з новим сусідом. Ми знаємо, як розщепити атом, але не маємо розуміння, що робити зі своїми упередженнями, пишемо більше, а вчимося менше, плануємо більше, але менше робимо.

    Ми навчилися поспішати, маємо підвищені заробітки, але занижену мораль, більше знайомих, але менше друзів.

    Наш час – це час великих людей із малою репутацією. Це час подвійних заробітків і численних розлучень. Більше красивих будинків і більше розбитих сімей.

    Ми витрачаємо безглуздо, усміхаємося надто рідко, їздимо надто швидко, сердимося надто часто, лягаємо спати надто пізно, прокидаємося втомленими, надто рідко читаємо, дивимося телевізор надто довго і молимося тільки інколи.»

     І коли потрапляєш у ситуацію нерозумінь і зла, то мимоволі маячить думка – зло проковтне світ. Та з часом стикнувшись із безмежною людською щирістю, милосердям та добротою, вкотре переконуєшся, що світ ще довго буде існувати. Він буде існувати стільки, скільки на світі будуть жити щирість, любов, милосердя та доброта.

     Поняття «повага» нерозривно пов’язане з терміном «межі особистості». Людина, котра не шанує інших, буде робити невиважені, навіть небезпечні вчинки. Неповагу до себе особа виявляє тільки тоді, коли діє на шкоду собі. Часом у подібних ситуаціях вона іде на ризик, навіть не усвідомлюючи цього. Така поведінка може суперечити її переконанням і цінностям.

      Отже, нам необхідні межі чи рамки поведінки, за які не слід виходити. Їх потрібно встановити ще до того, як потрапимо в ситуацію, яка може підштовхнути нас до ризикованої поведінки.

      Тому…

       На занятті студенти намагались усвідомити свої власні переваги та недоліки, називали перелік своїх моральних цінностей, виконували  і обговорювали вправи, формулювали висновки, а також почули рекомендації щодо несення відповідальності за свої вчинки.

Переглядів: 724 | Додав: oland | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: