18:45
«Голодомор не зламав. Народ мій завжди буде»

Найжорстокішим злочином комуністичного режиму проти українського народу був голодомор 1932—1933 рр. Ця спланована проти українського селянства акція мала ліквідувати основу української нації і національного відродження, зруйнувати незалежні господарства, унеможливити протистояння радянській владі. Аналіз тодішніх подій переконливо свідчить, що в українському селі мали місце всі елементи політики геноциду.

Згадаймо! В Україні в 1932-1933 роках вмирало 17 людей щохвилини, 1000 щогодини, 25000 – щодня. Спроби протидіяти насильству жорстоко придушувалися. Залишившись без хліба, селяни їли мишей, щурів та горобців, кісткову муку і кору дерев. Відбувалися численні випадки канібалізму. Конфіскації збіжжя тривали, незважаючи на те, що з голоду вимирали цілі села.

Селяни, які пробивалися до міста в надії купити хліба не знайшовши порятунку вмирали там просто на вулицях. У Харкові, Одесі, Дніпрі, Полтаві, Києві, інших містах померлих від голоду кожного ранку збирали і вивозили до братських могил.

Голодомор став найбільшою трагедією за всю історію українського народу. За масштабом, жорстокістю, цинізмом і організованістю з боку влади та наслідками для майбутніх поколінь він не має аналогів в історії людства. Демографічна катастрофа посіяла в душах мільйонів людей фізіологічне почуття страху, необоротно вплинула на генофонд нації. Згідно з Указом Президента України, починаючи з 2000 р. у четверту суботу листопада в нашій державі щорічно відзначається День пам'яті жертв Голодоморів і політичних репресій.

Сьогодні в читальному залі викладач Мінькова Н.П. провела виховну годину «Голодомор не зламав. Народ мій завжди буде». Студенти ознайомилися з трагічними подіями та жахливими спогадами людей, які пережили голодомор 1932-1933 років. Під час виховної години кожен студент зробив сніп з п’яти колосків – символ голодомору, усвідомивши ціну людського життя в 1932-1933 роках.

В організації і проведенні заходу допомагали студенти групи Т-11 та Т-13. Дотепер ми не знаємо імен всіх, хто загинув від голодної смерті. Їх не називали героями. Їм не ставили пам’ятників чи обелісків. Нас просто змушували про це забути. Але пам'ять не можна знищити! Україна пам’ятає! Світ визнає!

На знак вшанування пам’яті невинних жертв Голодомору у суботу 25 листопада з 16 години приєднуйтесь всією родиною до всеукраїнської акції «Засвіти свічку!». Із настанням темряви засвітіть і поставте свічку на підвіконня так, щоб її було видно знадвору. Цей вогник символізуватиме нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів співвітчизників.

Переглядів: 636 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: