12:42
День захисника України

Слава Україні! Героям слава!

Наша країна на державному рівні відзначила свято «День захисника України», яке було встановлене минулого року Указом Президента  з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності України, військових традицій і звитяг Українського народу.

В нашому коледжі це свято має особливе значення, адже від його порогу на фронт неоголошеної війни пішли випускники та викладачі навчального закладу. Тож колектив коледжу доклав усіх зусиль для гідного вшанування подвигу героїв України – героїв минувшини, героїв нашого часу.

В читальній залі викладач Мазур М.М. разом зі студентами та працівниками бібліотеки, які підготували книжкову виставку «Слави козацької повік не забудем!»,  провела урок історії на тему «Свято Покрови- день українського козацтва»: Свято Покрови Пресвятої Богородиці було одним з найголовніших свят козаків, за що воно отримало другу назву – Козацька Покрова.

Впродовж тижня діяла інформаційна виставка «Сила нескорених», яку  підготувала викладач Гайка О.Л.. На основі історичного матеріалу було висвітлено ідею неперервності традицій боротьби українців за свою волю та державну незалежність.

.

Також відбувся перегляд документальних фільмів з історії збройної боротьби за волю України, який організували викладачі Чернишин М.М. та Майорова І.М., а під час перерв між заняттями, у вестибюлі коледжу лунали українські героїчні пісні.

Особливою подією стала для нас зустріч з головою  Рівненської обласної організації "Братства вояків УПА" п. Василем Кирилюком - живою легендою повстанського руху нашого краю. Незважаючи на свій поважний вік, пан Василь має надзвичайну енергію, що надихає його прагненням розказати молоді про героїзм вояків УПА, їх самопожертву в ім’я вільної України: «Молодь- надія України, яку ми здобували для вас!»

Викладач предмету «Захист Вітчизни» Маркевич І.І. провів змагання серед груп коледжу  з кульової стрільби. Результати змагання були дещо неочікувані: призові місця посіли студенти першого року навчання! Так тримати, до нових перемог!

А згодом всі охочі мали нагоду показати свою вправність у змаганнях з  розбирання та складання стрілецької зброї.

15 жовтня відбулися завершальні події з відзначення Дня захисника України, зокрема огляд-конкурс художніх композицій «Покрова - свято захисників України крізь віки!», в якому взяли участь студентські групи коледжу.

Журі конкурсу оцінювало творчі роботи студентів за визначеними критеріями, але справа ця була не з легких, адже майже всі представлені композиції були виконані досконало, у неповторній творчій манері. Виставка робіт радувала око і , як то кажуть, гріла душу глядачів.

Цього ж дня у актовій залі коледжу на урочистий захід з нагоди свята Дня захисника України зібралися студенти та працівники коледжу.

Лейтмотивом заходу була ідея споконвічної  спадкоємності духовних та військових традицій українських оборонців волі Батьківщини- від дружинників Русі, козаків-запорожців, бійців УНР-ЗУНР, вояків УПА і до сучасних воїнів-захисників України.

Зворушливим та хвилюючим став момент, коли на сцену вийшли випускники коледжу-учасники війни на сході України- Тарас Бартосевич, Микола Фомич та студент групи  Ес-21 Іван Гаврилюк. Герої є поряд з нами, а наш святий обов’язок – не словом, а ділом засвідчити свою повагу до їх подвигу в ім’я України.

Слава Україні!

Героям слава! 

Переглядів: 765 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
1   [Материал]
Дякуємо всім за активну участь у відзначенні
Дня захисника України!

Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: