19:16
День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС

26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції сталася найбільша в історії людства техногенна катастрофа - Чорнобильська аварія. Завдяки самовідданості ліквідаторів, багато з яких заплатили за це життями і здоров'ям, аварія була локалізована.

30 листопада 1986 було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим енергоблоком, а через два тижні, 14 грудня, головна газета КПРС «Правда» та інші центральні видання СРСР опублікували повідомлення про те, що державною комісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд четвертого енергоблоку ЧАЕС. Саме дата публікації цього повідомлення, після прочитання якого країна змогла зітхнути спокійно, і стала «Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС».

В 2006 році Президент В.Ющенко підписав Указ про установу цієї пам'ятної дати в Україні. В указі зокрема говорилося: «Установити в Україні День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який відзначати щорічно 14 грудня, в день завершення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС... з метою гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ».

Незважаючи на заплачену ціну самі ліквідатори-чорнобильці нерідко називають 14 грудня святом. Першими у ліквідації наслідків аварії взяли участь співробітники станції. Безпосередньо під час вибуху загинула тільки одна людина, ще одна померла вранці від отриманих травм. Однак згодом у 134 співробітників ЧАЕС та членів рятувальних команд, що знаходились на станції під час вибуху, розвинулась променева хвороба, протягом декількох місяців 28 з них померли. З 1986 по 1992 років тільки за офіційними даними у ліквідації наслідків аварії брали участь 600 тис. людей, ще більше мільйона людей було задіяно в роботах в 30-кілометровій зоні.

З метою вшанування подвигу героїв-ліквідаторів в коледжі відбулися інформаційно-просвітницькі заходи- в цей день,на першому занятті, викладачі ознайомили студентів з повідомленням«14 грудня- День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС», студенти груп Дс-21, Ес-21, Т-15 спільно з класними керівниками переглянули документальний репортаж «Ліквідатори. Одразу після вибуху», в котрому зібрано спогади очевидців аварії на ЧАЕС, під час великої перерви всі бажаючі мали змогу переглянути відеоролики з цієї тематики.

Проте найбільш значимою подією стала зустріч-бесіда студентів з учасником ліквідації аварії на ЧАЕС, викладачем коледжу Павельчуком Миколою Васильовичем. Вперше він поділився спогадами про свою особисту участь в подіях тридцятилітньої давнини, які назавжди залишили незгладимий слід в душі. Люди, пам’ятаймо і шануймо тих, хто врятував Україну і світ від атомного апокаліпсису. Дякуємо за подвиг!

Переглядів: 631 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: