13:51
День Соборності України

Сьогодні вся країна урочисто відзначає національне свято – День Соборності України!

В цей день, у далекому 1919 році, на Софіївській площі в Києві, було проголошено Акт Соборності українських земель – возз’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки в одну державу.

Ця подія символізувала прагнення українців, розділених і поневолених Російською та Австро-Угорською імперіями, жити в єдиній незалежній державі – вона стала основоположною для українського державотворення.

Національна єдність – обов’язкова передумова успішного спротиву зовнішній агресії. Її брак в часи Української революції 1917-1921 років призвів до втрати державності, що незабаром призвело до мільйонних жертв від Голодомору 1932-1933 років, репресій та війн.

Сучасна російсько-українська війна для українців є продовженням столітньої боротьби за свободу і незалежність. Українські військові, так само, як і їхні попередники понад сто років тому, відстоюють не лише незалежність, а й соборність України. В лавах Збройних сил України за цілісність нашої держави борються вояки, що походять з усіх куточків нашої країни, громадяни України різних національностей та віросповідань. Спільним у них є одне – любов до своєї Батьківщини!

Ранок святкового дня у коледжі розпочався з патріотичного дійства – під звуки української пісні студенти вітали усіх, хто поспішав до праці чи навчання, поширюючи інформаційні листівки про історію цього свята, його значення для нинішнього покоління українського суспільства.

Як відомо, напередодні новорічних свят в коледжі відбулася акція волонтерської підтримки захисників України - бійців 72-ї окремої механізованої бригади Збройних сил України (р-н м.Золоте Луганської обл.). Вони отримали посилку і надіслали нам підписаний бійцями прапор та банер коледжу, який усі охочі мали змогу побачити на стенді поряд з описом історії походження назви бригади.

Зараз в районі їхньої дислокації дуже складна бойова ситуація, за січень місяць загинуло троє військовослужбовців… Пам’ятаймо, якою ціною обходиться мирне життя та свобода Батьківщини.

 

 

Переглядів: 226 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: