19:41
«ЦЕ ВАЖЛИВО ЗНАТИ КОЖНОМУ! (ВІЛ, СНІД, ІПСШ)»

Коли світ вперше зіткнувся з ВІЛ-інфекцією, здавалося, вона виникла із нізвідки, але зараз вчені-генетики точно знають, де і коли вірус вперше вразив людей.

Коли 35 років тому американські медики вперше виявили СНІД, він здавався таємничим і страшним. І це не дивно. Хвороба вражала імунну систему молодих і здорових людей, залишаючи їх беззахисними перед будь-яким захворюванням. Звідки з'явився цей страшний вірус, ніхто не знав.

27 листопада відбувся змістовний профілактичний захід в гуртожитку № 2, який організувала практичний психолог, Галушко Олена Василівна.

Метою такого заходу було збагатити вже набуті знання, сформувати відповідальне ставлення до свого здоров’я та як його правильно зберегти.

Запрошені гості з Рівненського обласного благодійного фонду «Наше Майбутнє» проінформували студентів про нові статистичні дані, дослідження ВІЛ-інфікованих по Рівненській області; теорії виникнення хвороби, шляхи передачі ВІЛ, що таке СНІД, а також яким чином інфекція передатися не може. Обговорено міфи, що стосуються ВІЛ/СНІДу, наголошено на безпечній поведінці та як вберегтися від такої хвороби.

За хорошою традицією, по завершенні заходу, всі учасники заходу пройшли безкоштовно тестування на ВІЛ та отримали буклети важливої інформації, як вберегти своє здоров’я.

Світ намагається зупинити епідемію ВІЛ. Два роки тому на черговій сесії Генеральної асамблеї ООН країни-учасниці домовились робити усе, аби до 2030 року хвороба перестала поширюватися, а люди, які живуть із ВІЛ, не зазнавали дискримінації. 

Україна також залучена у процес подолання епідемії ВІЛ-інфекції. На жаль, поки що наша країна залишається регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ-інфекції. За оцінками Центру громадського здоров’я МОЗ України, станом на 2018 рік в Україні мешкає 244 тисячі людей з ВІЛ. Лише 40% з них отримують антиретровірусну терапію.

Протягом десяти місяців минулого року в країні щодня реєстрували 48 випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію, 24 – на СНІД та 8 випадків смерті від СНІДу. Майже половина оціночної кількості людей, які живуть з ВІЛ, не знають про свій ВІЛ-статус. Ті ж, хто дізнаються, – бояться. Лякаються хвороби. Самих себе. Сприйняття навколишніми й дискримінації. Не менше лякає ця тема і людей здорових. Такий страх здебільшого породжений незнанням.  

НАША МОЛОДЬ ЗА ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ І ОЗБРОЄНА ЗНАННЯМИ!

ВБЕРЕЖИ СЕБЕ І СВОЇХ БЛИЗЬКИХ!!!
ПОДБАЙТЕ ПРО СВОЄ ЗДОРОВ’Я УЖЕ СЬОГОДНІ! ЦЕ СТОСУЄТЬСЯ КОЖНОГО!!!

 

Переглядів: 69 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: