17:17
«Це стосується кожного! (ВІЛ, СНІД, ІПСШ)»

Напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який відзначається 1 грудня, з метою збагатити вже набуті знання, сформувати відповідальне ставлення до свого здоров’я, а також звернути увагу нашої молоді на цю проблему, організовано практичним психологом зустріч з працівниками Рівненського обласного благодійного фонду «Наше Майбутнє». Виховні заходи проходили два дні у двох гуртожитках нашого коледжу.

Працівники благодійного фонду «Наше Майбутнє» проінформували студентів про нові статистичні дані, дослідження ВІЛ-інфікованих по Рівненській області; теорії виникнення хвороби, шляхи передачі ВІЛ, що таке СНІД, а також яким чином інфекція передатися не може. Обговорено міфи, що стосуються ВІЛ/СНІДу, наголошено на безпечній поведінці.

По завершенні заходу усім учасникам роздано буклети за даною тематикою та флаєра з інформацію про заклади, де кожен може отримати безоплатну та спеціалізовану допомогу конфіденційно. А ще наші студенти пройшли безкоштовно тестування на ВІЛ, яке надало змогу отримати за 10-15 хвилин готовий результат.

Як можна заразитись ВІЛ/СНІДом? А ще – інформація про те, як захистити себе.

Найпопулярніші міфи про ВІЛ/СНІД

ВІЛ передається при поцілунку, кашлі і чханні – МІФ

Слина, мокротиння, сльози, піт, сеча, блювотні маси не можуть стати причиною зараження ВІЛ. Так само абсолютно безпечними є обійми і рукостискання.

Можна заразитись вірусом через побутові предмети - посуд, одяг, телефон, унітаз і т.д. – МІФ

Це неможливо так само, як і зараження через їжу, яку приготувала ВІЛ-інфікована людина.

ВІЛ можна підхопити через укуси комах. – МІФ

Комарі, мухи, клопи, воші не можуть переносити вірус імунодефіциту.

ВІЛом можна заразитись через шерсть кішки, укус собаки чи контакті з дикою твариною. – МІФ

Тварини не можуть переносити вірус імунодефіциту.

Анальний секс не може бути причиною зараження. – МІФ

Будь-який сексуальний контакт без презервативу (анальний, вагінальний, оральний) може стати причиною зараження.

ВІЛом не можна заразитись в салонах краси. – МІФ

Будь-які інструменти, які багаторазово використовують для ін’єкцій, пірсингу, татуювання, можуть стати причиною інфікування. Переконайтеся, що майстер простерилізував інструменти.

ВІЛ не передається від матері до дитини. – МІФ

ВІЛ передається під час вагітності та пологів, під час грудного вигодовування від ВІЛ-інфікованої жінки до дитини, якщо не вживати профілактичні засоби.

Як виявити ВІЛ

ВІЛ неможливо визначити за зовнішнім виглядом. Фахівці стверджують, що кожна друга ВІЛ-інфікована людина не здогадується про свою хворобу. Від моменту зараження ВІЛом до вираження симптомів СНІДу може пройти понад 10 років. Виявити проблему може лише спеціальний аналіз крові на ВІЛ.

Результати аналізу можуть бути позитивними (ВІЛ-позитивний статус, що означає наявність вірусу імунодефіциту в організмі) або негативними (ВІЛ-негативний статус, антитіл до ВІЛ не виявлено). Однак навіть при негативному статусі слід пам’ятати про «період вікна» - час з моменту інфікування до можливості виявити вірус становить 3-6 місяців. Тому лікарі рекомендують зробити повторний аналіз через 3 і 6 місяців після можливого зараження.

Як захистити себе від ВІЛ/СНІДу

Найчастіше – у понад 70% випадків - ВІЛ в Україні передається статевим шляхом. Тому фахівці рекомендують використовувати презервативи, утримуватись від сексуальних контактів з незнайомими партнерами, а маючи постійного партнера, зберігати вірність.

Вірусом імунодефіциту можна заразитись через кров, тому дуже важливо, щоб для ін’єкцій використовувались лише одноразові стерильні шприци і голки, а інструменти для пірсингу, татуювань, манікюру тощо – стерилізувались.

ВІЛ також передається від матері до дитини під час вагітності, пологів та грудного вигодовування. В цьому випадку лікарі проводять антиретровірусне лікування матері під час вагітності та пологів, призначають кесарів розтин та рекомендують штучне вигодовування.

ВІЛ і СНІД – в чому різниця

ВІЛ – вірус імунодефіциту людини. Він вражає і поступово знищує клітини імунної системи людини, які захищають організм від інфекцій. ВІЛ призводить до розвитку СНІДу впродовж 8-10 років. При належному лікуванні цей процес може бути значно довшим.

СНІД – синдром набутого імунодефіциту. Комплекс захворювань, які розвиваються внаслідок руйнування вірусом (ВІЛ) імунної системи.

Подбайте про своє здоров’я уже сьогодні! Це стосується кожного з нас!!!

 

Переглядів: 66 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: